En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Turizm 18.03.2018 15:49

"Crystal Hotel Sayısı 14'e Ulaşacak"

Crystal Hotels CEO'su Umman Çetinbaş, 11 olan otel sayısının 14'e yatak sayısının ise 20 bina ulaşacağını açıkladı..

 

Crystal Hotels CEO'su Umman Çetinbaş, şu anda 11 olan işletmedeki otel sayısının  2013 ve 2014 yıılarında açılacak 3 yeni otelle birlikte 14'e ulaşacağını açıkladı. 
 
Önceclikle İngiltere pazarının mevcut durumunu değerlendiren Umman Çetinbaş şu noktaların altını çizdi:
 
İNGİLTERE'DEKİ DÜŞÜŞÜMASAYA YATIRMAK LAZIM
 
İngiltere olarak Antalya'daki artışı son derece olumlu görüyorum. Ancak ülke genelinde ortaya çıkan düşüşü de masaya yatırmak lazım. Bizim her bölgemizin ayrı bir değeri var. her bölgede farklı üstünlük ve özellik var. Türkiye'de yüzde 6'lik bir düşüş var deniliyor. Bu düşüş devam edecek manası taşımaz. Hedefimiz 2012'yi geçmek olmalı. En kötü şartlarda İngiliz pazarı için 2012 gibi olur deniliyor. Bunun için de el birliğiyle bu pazarda gücümüzü artırmamız gerekiyr. Son yıllardaki ekonomik sıkıntının neden olduğunu biliyoruz. Bu pazar, ingilteredeki ekonomik sıkıntının getirdiği sorunlar var. Ama biz gönülden inanıruz ki 2012'yi geçmeliyiz. Çünkü artan Yatak Arzı ve ülkemizin ihtiyacı bunu gerektiriyor. Ülke olarak her yıl çıtayı bir üste taşımalıyız."
 
Crystal Hotels'in yeni yatırımları ile ilgili de bilgiler veren Umman Çetinbaş, şirketin toplam Yatak kapasitesinin 20 bine ulaşacağını belirterek şunları kaydetti:
 
14 OTELE ULAŞACAĞIZ
 
2013'e Crystal Waterworld Belek ve Crystal Side geliyor. Ayrıca Nirvana'yı 2014 yılında açabileceğimiz bir Otel olarak inşaata başladık. Biz, herşey dahil, mutluluk da dahil sloganını kullanıyoruz. Mutluluğun zirvesi diyerek, nirvana otelini açacağız. Maldiv evleri tarzında bir proje olacak. Laguna villalar olacak. "
 
Bu yıl işletilmede olan Otel sayısı 11 ve seneye bu sayı 13 olacak. Hatta Nirvana'yı yetiştirebilirsek 14 olur. Bu şekilde de toplam 13 otel ve 18 bin yatağa ulaşmış oluyoruz. Nirvana ile birlikte 20 bin yatağımız olacak. Bünyemizde istihdam edeceğimiz çalışan sayısı ise 4 bin 4 bin 500 olacak. 
 
Kaynak: Turizmguncel.com

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Barcelona'da Otel Açmak Yasaklandı


Daha önce turist yoğunluğunu azaltmak için çeşitli uygulamalar başlatılan İspanya'da ülkenin en çok turist alan kentlerinden Barcelona'da kent merkezinde yeni otel açmak yasaklandı..

 

İspanya'da başkent Madrid'in ardından en çok turist çeken ikinci kent olan Barcelona'da, Belediye Meclisi kararı ile kent merkezine yeni bir otel açmak tamamen yasaklandı. Şehir merkezinde yeni bir otel açılmasına yasak  getirildi.
 
"Turistik Konaklama için Özel Şehirleşme Planı" adı altında kabul edilen karar ile  son yıllarda hızla ve kontrolsüzce büyüyen turistik yapılanmanın önüne geçebilmek amacıyla bazı önlemler aldı. Plan gereği dört bölgeye ayrılan Barcelona'da kent merkezinde yeni bir otel veya turistik konaklama yeri  açılması yasaklanırken, mevcut otellerin de kapasitelerini artırmaları yasaklandı. Yasak sonrası iki büyük otel projesi durduruldu.
 
Barcelona Belediyesinin verilerine göre, kentte 924 adet otel, 9 bin  706' adet ev otel olmak üzere toplam  10 bin 630 turistik konaklama yeri bulunuyor. Bölge halkı ise kentin kalabalıklaşmasıoan neden olan, çevreyi kirleten ve gece geç saatlerde bile gürültü yapan turistlerden oldukça rahatsız.
24-11-2012
Bu haber toplam 4050 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?