En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Turizm 20.03.2018 15:58
Beyoğlu'nda Apart ve Butik Otellere İnceleme

Beyoğlu'nda Apart ve Butik Otellere İnceleme

Beyoğlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve polis ekipleri tarafından yapılan inceleme sonrasında Beyoğlu, Galata ve Karaköy'de 20 apart ve butik otel ruhsatsız olduğu gerekçesiyle mühürlendi..

 

 

 
Turistlerin yoğun olarak tercih ettiği Beyoğlu, Galata ve Karaköy çevresindeki ruhsatsız 20’ye yakın apart ve butik otel  Beyoğlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve polis ekipleri tarafından yapılan baskın sonucunda mühürlenerek kapatıldı.
 
Hürriyet gazetesinden Burak Coşan’ın haberine göre, otellerin herhangi bir gerekçe olmaksızın tamamen keyfi bir uygulama ile kapatıldığı iddilarına karşın  açıklama yapan Beyoğlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri sadece ruhsatsız otellerle ilgili işlem yapıldığını belirtti.
 
 Bir önceki gün yapılan incelemelerin ardından bazı otellerin sessiz sedasız kapatıldığını belirten yetkililer, “Söz konusu otellere gerekli uyarılar belirli dönemlerde yapıldı. Şartları sağlamazlarsa kapatmak zorunda kalacağımızı bildirdik. Ancak ruhsat konusunda gerekli işlemleri yapmadılar. Bunun neticesinde de yasalar çerçevesinde yaklaşık 20 oteli kapatmak zorunda kaldık” dedi.
 
Yetkililer “Kapatma tamamen Belediye kararı ile mi gerçekleşti, yoksa Turizm Bakanlığı talebiyle mi gerçekleşti sorusuna ise, “Bu konuda bir açıklama yapamayız” cevabını verdi.
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Beyoğlu Kentsel Dönüşüm Projesi Başladı


TOKİ tarafından İstanbul'un Beyoğlu İlçesi'nde kentsel dönüşüm projesi kapsamında 397 konut ve 20 dükkan ile 435 araç kapasiteli otopark yapılacak..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından İstanbul'un Beyoğlu İlçesi'nde kentsel dönüşüm projesi kapsamında hayata geçirilecek olan 397 konut ve 20 dükkanlık proje kapsamında çalışmalara başlandı. 43 adet 1+1, 318 adet 2+1, 31 adet 3+1 ve 5 adet 4+1 dairenin yer alacağı projenin yapım işi ihalesi ise 15 Mart Çarşamba günü gerekleştirildi.
 
 
Konut ve dükkanların yanı sıra 435 araç kapasiteli otoparkalanının da yer alacağı Örnektepe-Sütlüce Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında toplam 1,6 hektar alanda, yerinde dönüşüm uygulanacak.
 
07-11-2013
Bu haber toplam 4332 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?