En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Turizm 24.03.2018 09:51
Arap Turist Sayısı 5 Milyona Ulaşabilir

Arap Turist Sayısı 5 Milyona Ulaşabilir

n İstanbul Turizm Seyahat Acenteleri Derneği Başkanı Hasan Bayram, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın `komşunu al gel` kampanyasına turizmciler olarak destek vereceklerini söyledi..

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın turizm sektörünün kalkınması için başlattığı `komşunu al gel` kampanyası turizmcileri de harekete geçirdi. Söz konusu kampanya sayesinde Ortadoğu ve Körfez ülkelerinden 5 milyon turist gelmesi bekleniyor.
 
Sabah'tan Cevdet Özdemir'in haberine göre turizmciler, Suudi Arabistan'ın başkenti Cidde'de yapılacak ve 3 gün sürecek olan Turizm Fuarı'nda Türkiye'yi tanıtacak.
 
Ortadoğu ve Körfez ülkelerine yönelik faaliyet gösteren 20 turizm acentesi adına açıklamalarda bulunan İstanbul Turizm Seyahat Acenteleri Derneği Başkanı Hasan Bayram, Körfez ülkelerinden yılda 2 - 2.5 milyon arasında turist geldiğini, söz konusu kampanya ile bu sayının 5 milyon seviyesine çıkarılmasının hedeflendiğini söyledi.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Konut Kredisi Kullananların Sayısı 2 Milyonu Geçti


Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, konut kredisi kullanan kişi sayısının 2 milyonu geçtiğini açıkladı..

 

 
Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, 2016 yılı sonu itibarıyla konut kredisi kullanan kişi sayısının 2 milyonu geçtiğini, en çok tercih edilen konut kredisi diliminin ise 100 bin TL ile 150 bin TL arasında, en çok tercih edilen vade oranın da 8 yıl olduğunu söyledi.
 
TBB Risk Merkezi'nin hazırladığı rapora göre, konut kredisinin en fazla kullanıldığı yaş aralığı 31 - 41 olarak belirlenirken konut kredilerinin bireysel krediler içindeki payının yüzde 39'a kadar yükseldiği bildirildi.
 
Söz konusu çalışmaya göre, konut kredileri, 2011-2016 döneminde yıllık ortalama yüzde 21 oranında arttı ve 168 milyar liraya ulaştı. Son üç yıla göre, yıllık bazda artışlar yüzde 14 olarak gerçekleşti. 
 
15-02-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?