En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Turizm 18.03.2018 17:34
Antalya'ya Gelen Turist Sayısı Yükseliyor

Antalya'ya Gelen Turist Sayısı Yükseliyor

Antalya'ya gelen turist sayısı yüzde 30 arttı.

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Antalya'ya yılbaşından bu yana gelen turist sayısının 2. 5 milyonu geçtiğini belirterek, turist sayısında geçen yıllara göre yüzde 30 artış olduğunu söyledi.

Vali Ahmet Altıparmak, Antalya Valiliği'ne atanmasının birinci yılını kahvaltılı basın toplantısı ile değerlendirirken, Özel İdare'nin tadilat yaparak işletmeye başladığı Tünektepe'nin açılışını yaptı.

Vali Altıparmak, burada turizm verileriyle ilgili bilgi verdi. 2009 yılı mayıs sonu itibariyle Antalya'yı 2 milyon turistin ziyaret ettiğini belirten Altıparmak, geçen yılın aynı döneminde Antalya'ya 2 milyon 350 bin turist geldiğini, bu yıl da bugün itibariyle Antalya'ya gelen turist sayısının 2 milyon 553 bin olduğuna dikkati çekti.

Altıparmak, "Ayın sonuna daha 5 gün var. Mayıs ayı sonuna kadar 3 milyon 100 bin turisti bulacağız. Bu yüzde 29. 3 oranında artışa tekabül ediyor, turist sayısındaki artış yüzde 30'lara çıktı" diye konuştu.

Altıparmak, yüksek sezon olarak nitelendirilen Haziran-Ağustos döneminde doluluk oranının zaten en üst seviyede olacağını, bu nedenle artış oranının yüksek sezonda da devam etmesinin beklenmemesi gerektiğini ifade etti.

-ALO 179-

Hizmete açılan Alo 179 Turizm Hattı'nın başarılı olduğunu kaydeden Altıparmak, gelen çağrılar konusunda da bilgi verdi. Alo 179'a elektrik arızası, inşaat gürültüsü şikayetlerinin yanı sıra, öğrenci gezisi için otobüs talebinde bulunanların dahi olduğunu anlatan Altıparmak, hanutçularla ilgili şikayetlerin de bulunduğunu söyledi.

Vali Altıparmak şu bilgileri verdi:

"Belgesiz rehber, belgesiz araçlarla ilgili çok şikayet gelmiş. Görüntü kirliliğiyle ilgili şikayetler var. Kokartsız rehberler de şikayet ediliyor. Kapalı olan turizm bürosu şikayet edilmiş, (niye burası açık değil) diye. Ama Alo 179'da istediğimiz tanınırlığa henüz ulaşamadık. "

Turizm Danışma Bürosunu şehrin merkezine taşıdıklarını belirten Altıparmak,

"Antalya'ya gelenler turizm danışma bürosu göremiyorlardı" dedi.

Altıparmak, 15 Nisan-25 Mayıs arasında toplam 12 bin Turizm Danışma Bürosundan bilgi aldığını da sözlerine ekledi.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

BM Dünya Turizm Örgütü: Türkiye'ye seyahat etmeye devam edin


Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreteri Taleb Rifai, teröristleri en kolay yenilgiye uğratma yolunun Türkiye'ye seyahat etmeye devam etmek olduğunu açıkladı..

 

Türkiye turizminin son 20 yılda dünya genelinde çok büyük harika başarılar elde ettiğini ve Türkiye'ye yılda 30 milyon turistin gelmesinin etkileyici olduğunu belirten Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreteri Taleb Rifai, köklü ve güçlü bir geleneği olan Türk turizminin geleceğinden umutlu olduğunu belirtti. Teröristleri en kolay yenilgiye uğratmanın yolunun da Türkiye'ye seyahat etmeye devam etmek olduğunu söyleyen Rifai, turizm sektörünün son dönemde Türkiye'yi hedef alan terör saldırıları nedeniyle hassas bir dönemden geçtiğini, ancak sektörün hızla toparlanabileceğini belirtti.
 
Türkiye'ye gitmek isteyen dünyanın dört bir yanındaki insanlara da seslenen Rifai, Türkiye'ye gidecek bütün turistlerinTürkiye'deki hayatın dünyanın diğer ülkelerinden bir farkı olmadığını bilmesi gerektiğini, terörizmin küresel  bir sorun olduğunu, dolayısıyla sadece Türkiye, Fransa, Belçika, Mısır, Tunus ve Tayland'ın sorunu olmadığını belirtti ve  uluslararası bir problem olduğunu Türkiye'ye özgü olmadığını yineledi.
 
Terörizmin herkesin sorunu odluğunu da belirten Rifai, terörizm illetinin dünyanın her yerinde her zaman karşımıza çıkabileceğini, bu sebeple Türkiye'ye gitmek isteyen turistlerin kafasında en ufak bir soru işareti dahi olmaamsı gerektiğini belirtti. 
 
Rifai ayrıca 2 hafta sonra Türkiye'ye gideceğini, ailesini, eşini ve çocuklarını da Türkiye'ye götüreceğini belirtti.
 
27-05-2011
Bu haber toplam 4518 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?