En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Turizm 18.03.2018 06:17
Antalya'ya 15 Yeni 5 Yıldızlı Otel Yapılacak

Antalya'ya 15 Yeni 5 Yıldızlı Otel Yapılacak

Bu yıl 11 milyon turist hedefindeki Antalya'da iki yıldan bu yana kriz nedeniyle duran yatırımlar yeniden start aldı. 500 milyon euroluk yatırımla 15 yeni 5 yıldızlı otel daha yolda.

Kriz nedeniyle Antalya'da iki yıldır duran turizm yatırımlarına yeniden start verildi. Sayıları 200'ü geçen 5 yıldızlı otelllere yeni başlayan yatırımlarla 15 yeni otel daha ekleniyor.

Sabah Gazetesi'nden Dilek Taş'ın haberine göre, çoğu Antalyalı turizmcilerin oluşturduğu yatırımcıların bir kısmı otellerini bu yaz sezonuna yetiştiriyor, bir kısmı ise 2012'de açacak. Bölgede yeni başlanacak yatırımlar hariç, iki yılda 500 milyon euroya yakın yatırım planlanıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın arazi tahsisine çıkmamasına rağmen yatırımcılar kendi arsaları ya da özel şahıslardan satın aldıkları arsalara yatırım yapıyor. Yatırımlar, özellikle Manavgat- Side bölgesinde yoğunlaşırken Akdeniz Turistik Otelciler Birliği Başkanı (AKTOB) Sururi Çorabatır 15 bin yatak kapasitesinin daha bu sene devreye gireceğini belirtti. Çorabatır, bu yatırımların iki senedir beklediğini kaydetti. Bunun yanı sıra AKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Cenk Bayaz ise yatırımcıların özellikle Manavgat ve Side'de yoğunlaştığına vurgu yaparak bölgedeki altyapı çalışmaları ve boş arazilerin kriz sonrası satışa çıkması ile yatırıma uygun denize sıfır arazilerin yatırımcıları cezbettiğini söyledi. Yatırımcıların daha çok bölgeden olduğunu da söyleyen Bayaz, "Yeni oteller sadece Doğu Avrupa ya da BDT ülkeleri değil tüm piyasaya hitap ediyor" diye konuştu.

2011'de 11 milyon turist hedefi

AKTOB Başkanı Çorabatır, geçen yıl 9 milyon turist ağırlayan Antalya'nın 2011'de 11 milyon turist hedefini gerçekleştireceğini vurguladı. Çorabatır, yatırımların bu talebin bir sonucu olduğunu da sözlerine ekledi.

2011'de açılacak oteller

Port Side- Side
Seamelia- Side
Sensimar (TUI)- Belek
Side Prenses- Side
Side Star Palace- Side
Seher Hotels- Side
Voyage - Belek 3 Max Royal - Belek
Eftelya Aqua - Alanya

2012'de açılacak bazı oteller

Monachus Otelleri- Side
Trendy Group - Side
Side Crowne Palace - Side
Barut Hotels- Side
Dragon Hotels- Lara
Cömertoğulları - Kundu


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Erzurum Valiliği Evsiz Vatandaşın Otel Masraflarını Karşıladı


Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, dondurucu soğukta sokakta kalan ve yardım talebinde bulunan evsiz - işsiz vatandaşın otel masraflarının karşılanması yönünde talimat verdi..

 

 
Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Valilik Toplantı Salonu'nda düzenlenen ve vatandaşların sorunlarına çözüm bulmak amacıyla gerçekleştirilen "Halk günü"nde, dondurucu soğukta evsiz ve işsiz kaldığını ifade ederek yardım talebinde bulunan bir vatandaşın otel masraflarının karşılanması için talimat verdi.
 
Kent merkezi ve ilçelerden gelen vatandaşların sorunlarına çözüm bulunması için ayda iki defa gerçekleştirilen Halk Günü'nde vatandaşlarla bir araya gelen Erzurum Valisi Azizoğlu, "Sinir hastalığı" nedeniyle tedavi gördüğünü, evi ve işi olmadığını, evsiz olduğu için de soğukta dışarda kaldığını belirten Veysel Karataş isimli vatandaş için yetkililere, masrafları Valilk tarafından karşılanmak üzere otel ayarlanması ve 300 lira harçlık verilmesi yönünde talimat verdi. 
 
 
15-01-2011
Bu haber toplam 22071 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?