En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Turizm 18.03.2018 09:40
AKTOB: Rus turistler bu yıl erken gelecek

AKTOB: Rus turistler bu yıl erken gelecek

AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, normalde yaz sezonunda yoğun olarak gelen Rus turistlerin bu yıl Nisan ayında gelmeye başlayacağını söyledi..

 

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, normalde yoğunlukla haziran, temmuz ve ağustos aylarında gelen Rus turistlerin bu yıl erken geleceğini, ayrıca Avrupa turizminin gelişmesi için tanıtım ve imaj çalışmalarının yürütüldüğünü söyledi.
 
2016 yılında Rus turistin çok az olduğu bir sezon yaşadıklarına değinen Başkan Yağcı, erken rezervasyonlardaki ilk verilere göre Rusya'dan gelecek turist sayısında ciddi artış yaşandığını ve bu trendin devam edeceğini,  Rus turistin Antalya'yı, Türkiye'yi özlediği bir dönem olduğunu bunun da olumlu gelişmelere katkıda bulunacağını söyledi.
 
2017 için Rus turist sayısının 2 ila 4 milyon arasında bir noktada şekilleneceğini belirten Başkan Yağcı, bu yıl Rus turistler nisan ayında Türkiye ve Antalya'ya yoğun şekilde tatil anlamında geleceğini öngörebildiklerini belirtti.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

1 Milyon Ukraynalı Turist Bekleniyor


Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Rusya, pasaport uygulamasının kalktığı Ukrayna'dan 1 milyon turist gelmesinin beklendiğini söyledi..

 

Antalya’da ekonomi muhabirleriyle bir araya gelen Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Rusya, Ukrayna ve İsrail turizm pazarında ciddi hareketlenme olduğunu, Rusya'dan gelecek turist sayısının 3 milyonu geçmesinin beklendiğini, İsrailli turist sayısının ise geçen yıl 280 bine kadar yükseltildiğini, yeni yıl hedefinin ie 400 bin İsrailli turist sayısına ulaşmak olduğunu söyledi. 
 
ATSO Başkanı Davut Çetin, kimlikle giriş uygulaması sayesinde Ukraynalı turist sayısının ise 1 milyona ulaşacağını belirtti. Avrupa turizm pazarında bazı sıkıntıların yaşandığını da belirten Çetin, özellikle Almanya'da sıkıntı olduğunu, Hollanda'nın stabil olduğunu, İngiltere'den gelen turist sayısının ise yükselmekte olduğunu belirtti.
 
 
 
 
 
27-02-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?