En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Turizm 21.12.2014 14:11
Tatil Planı örnekleri

Tatil Planı örnekleri

Tatil Planı örnekleri , GfK'nın araştırmasına göre Türkiye'de her iki kişiden biri (yüzde 51) tatil planlamıyor. Tatile ayrılan bütçede her üç kişiden biri 0-1000 TL arasında harcama yapıyor. Türkiye'de ailecek tatil yaygın, 10 kişiden biri tek başına tatile çıkıyor

Tatil Planı örnekleri

Haberinin Devamı ↓↓↓

 GfK Türkiye’nin seyahat araştırması, Türklerin tatil alışkanlıklarını değerlendirirken, Türkiye’de her iki kişiden birinin (yüzde 51) tatil planlamadığını ortaya koydu.

Dünyanın en büyük dördüncü araştırma grubu olan GfK Grubu tarafından 16 ülkede gerçekleştirilen Seyahat Araştırması’nın sonuçları kamuoyuna açıklandı.

Bu kapsamda GfK Türkiye tarafından 16 ilde yapılan araştırmaya göre, Türkiye’de her iki kişiden biri tatil yapmayı düşünmüyor.

En çok İsveçli harcıyor

16 ülkenin ortalamasına bakıldığında tatil yapmayı planlamayanların oranı yüzde 39 olarak gerçekleşirken Avrupa ortalaması yüzde 42. Tatile ayrılan bütçe açısından Türkiye’de her üç kişiden biri 0-1000 TL arasında harcama yapmayı planlıyor.

Avrupa ve dünyada tatile daha fazla bütçe ayrıldığı görülüyor. Dünyada İsveç, Belçika ve Hollandalılar tatile en fazla para harcayan ülkeler arasında yer alıyor. Tatile ayrılan süreye bakıldığında ise Türkiye’de, Avrupa ülkelerinde ve dünyada tatile bir veya iki hafta ayıranların ağırlıkta olduğu görülüyor. Hollanda, tatile en fazla zaman ayıran ülke olarak öne çıkıyor. Hollanda’da her üç kişiden biri en az dört hafta tatil yapacağını belirtiyor. Bir haftadan az tatil yapacağını belirten en fazla olduğu ülkeler ise; ABD’de yüzde 19, İtalya’da yüzde 18 düzeyinde.

Türk Türkiye’de tatil yapıyor

Tatile daha çok aile üyeleriyle çıkıldığı görülüyor. Her 10 kişiden biri tek başına tatile çıktığını belirtiyor. Yaş gruplarına göre tatile çıkılan kişilerin değiştiği görülüyor.

Türkiye’de 14-29 yaş grubunda aile büyükleri ve diğer aile üyeleri ile tatil yapanların oranı yüzde 43 iken, bu oranın dünyada yüzde 15, Avrupa’da ise yüzde 11’e düşüyor. Türkiye’de genel olarak bakıldığında aile üyeleriyle tatil yapma davranışının Avrupa ve dünyaya göre çok daha yaygın olduğu görülüyor. Türkiye’de araştırmaya katılanların yüzde 95’i tatil için Türkiye’de kalmayı tercih ediyor.

Çoğunun tercihi Akdeniz

Tatillerini kendi ülkelerinde geçirenlerin fazla olduğu diğer bir ülke ise yüzde 80 ile ABD. Yurtdışına çıkmayı en fazla tercih ülkelerin başında ise yüzde 78 oranı ile Belçika, yüzde 75 ile Hollanda ve yüzde 57 ile Almanya geliyor. Dünya ortalamasına bakıldığında yüzde 11’lik bir kesim Güney Avrupa ve Akdeniz ülkelerini tercih ederken bu oran Avrupa’da yüzde 19’a yükseliyor.

Tatil demek yüzmek demek

Araştırmaya göre Türkiye’de tatil dendiğinde yüzmek, bisiklete binmek, yürüyüş yapmak gibi aktiviteler daha fazla kişi tarafından tercih edilirken, arkadaş/akraba ziyaretleri ikinci sırada yer alıyor.

GfK’nın araştırmasına göre arkadaş/akraba ziyaretleri de tercih ettiğini belirtenlerin oranı ABD’de yüzde 25 civarında. Arkadaş ve akraba ziyaretlerinin en az tercih edildiği ülkeler ise yüzde 2 ile İtalya ve yüzde 8 ile Belçika oldu.

Radikal

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Royal Plus Konutları'ndan Öğretmenlere Tatil Hediyeli Ev Fırsatı


Ankara'da konumlandırılan Royal Plus Konutları projesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü Kampanyası kapsamında öğretmenlere Ramada İstanbul Asia'da 4 gün 3 gece tatil hediye ediliyor..

 

Ankara Urankent’te Uransan AŞ tarafından hayata geçirilen Royal Plus Konutları’nda  24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle çok özel bir kampanya başlıyor. Söz konusu kampanya kapsamında  24 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında ev alan tüm öğretmenlere yarıyıl tatilinde Ramada İstanbul Asia'da 4 gün 3 gece geçirme ayrıcalığı sunuluyor.
 
Eğitimcilerin Öğretmenler Günü'nde kendilerini özel hissetmeleri için sö zkonusu kampanyayı düzenlediklerini belirten Uransan AŞ Satış ve Pazarlama Müdürü Gazi Çelik, Ramada İstanbul Asia hediyesi kapsamında 5 farklı tasarımla hazırlanmış 80 odalı otelde, restoran, spa, fitness, Türk hamamı ve çeşitli büyüklüklerde toplantı odaları bulunduğunu belirterek öğretmenleri muhteşem bir tatilin beklediğini söyledi.
 
Royal Plus Konutları Hakkında
Kızılay'a 10 km mesafede yükselen Royal Plus projesinde 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 tiplerinde toplam 192 konut bulunuyor. Her daire için, depo alanı ve otopark tahsis edilen projede futbol - basketbol - voleybol alanları, yüzme havuzları, koşu parkuru, yürüyüş alanları, par ve bahçeler gibi sosyal kullanım alanları da bulunuyor. 
 
 
22-06-2010
Bu haber toplam 6126 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?