En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Turizm 24.03.2018 08:03
1 Milyon Ukraynalı Turist Bekleniyor

1 Milyon Ukraynalı Turist Bekleniyor

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Rusya, pasaport uygulamasının kalktığı Ukrayna'dan 1 milyon turist gelmesinin beklendiğini söyledi..

 

Antalya’da ekonomi muhabirleriyle bir araya gelen Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Rusya, Ukrayna ve İsrail turizm pazarında ciddi hareketlenme olduğunu, Rusya'dan gelecek turist sayısının 3 milyonu geçmesinin beklendiğini, İsrailli turist sayısının ise geçen yıl 280 bine kadar yükseltildiğini, yeni yıl hedefinin ie 400 bin İsrailli turist sayısına ulaşmak olduğunu söyledi. 
 
ATSO Başkanı Davut Çetin, kimlikle giriş uygulaması sayesinde Ukraynalı turist sayısının ise 1 milyona ulaşacağını belirtti. Avrupa turizm pazarında bazı sıkıntıların yaşandığını da belirten Çetin, özellikle Almanya'da sıkıntı olduğunu, Hollanda'nın stabil olduğunu, İngiltere'den gelen turist sayısının ise yükselmekte olduğunu belirtti.
 
 
 
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

"Vize serbestisi gelmezse göç anlaşması ile ilgili adımlar atılacak"


Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği'nin Türkiye'yi oyaladığını, vize serbestisi ile ilgili adımlara geçilmemesi halinde göç anlaşması ile ilgili adımların atılacağını söyledi..

 

Edirne'de bir restoranda düzenlenen Trakya Balkan STK Platformunda açıklamalarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği'nin Türkiye'yi oyaladığını ancak Türkiye'nin sabrının sınırsız olmadığını vurgulayarak, vize serbestisi konusunda Türkiye vatandaşlarının beklentisi olduğunu dolayısıyla vize serbestisinin gelmemesi halinde göç anlaşmasıyla ilgili adımların atılacağını söyledi.
 
Göç anlaşması gereğnin göç, geri kabul ve vize serbestisi esaslarına dayandığını belirten Bakan Çavuşoğlu, Türkiye'nina nlaşmanın her bir maddesine riayet ettiğini söyledi ve "Avrupa, vize konusunda bizi oyalamasın, biz de gereğini yapacağız." dedi.
 
Avrupa'nın yavaş yavaş Orta Çağ ve 2. Dünya Savaşı öncesi dönemine doğru gittiğini de ifade eden Bakan Çavuşoğlu,Avrupa'nın kendisinden olmayan ülkelere karşı çifte standart uyguladığını, belirterek 11 yıl Avrupa'da görev yaptığını ve oradaki siyasetçileri zamanında çok uyardığını söyledi.
 
03-03-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?