En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Tulip Turkuaz 18.03.2018 07:34
Emlak Konut 400 Polis ile Tulip Turkuaz'a Geldi

Emlak Konut 400 Polis ile Tulip Turkuaz'a Geldi

Tulip Gayrimenkul ile Emlak Konut arasındaki sorunlar devam ediyor. Tulip Gayrimenkul 24 Haziran'daki olay hakkında basın bülteni yayınladı.

TOKİ iştiraki Emlak Konut A.Ş, mahkeme kararı olmaksızın TulipTurkuaz projesinin tahliye girişimine bir yenisini ekledi.

24 Haziran günü 400 çevik kuvvet polisi ve iki panzer eşliğinde şantiyeye gelen Emlak Konut A.Ş yetkilileri, ellerinde mahkeme kararı olmadan şantiyeye el koymak istedi.

Tulip Gayrimenkul ise Emlak Konut A.Ş’nin mahkeme kararı olmaksızın şantiye alanını tahliye girişimi konusunda Cumhuriyet Savcılığı’na şikayette bulundu. Cumhuriyet Savcılığı, bu şikayet üzerine Emlak Konut A.Ş ve Başkanı Murat Kurum hakkında soruşturma başlattı.

Tulip Gayrimenkul, Emlak Konut A.Ş’nin TulipTurkuaz projesini haksız ve kanunsuz fesih kararına karşılık dava açtı. İlk duruşma 30 Haziran 2010 tarihinde görülecek. Emlak Konut A.Ş’nin ilk duruşmanın görüşülmesine günler kala, mahkeme gününü beklemeden ve ellerinde hiç bir mahkeme kararı olmadan tahliye için şantiye alanına gelmesi, kanunsuzluklarının ve art niyetlerinin bir kanıtı daha oldu.

Emlak Konut A.Ş, 24 Mayıs 2010 tarihinde gerçekleştirdiği tek taraflı kanunsuz fesih girişiminden bu yana Vali Yardımcısı Ali Bakoğlu’nun talimatıyla projenin şantiyesine 4 ayrı işgal girişiminde bulundu. Sonuncusu dün gerçekleşen işgal girişiminde Emlak Konut A.Ş, 400 polis ve TOKİ güvenliği olduğunu iddia eden ama bu konuda herhangi bir evrak ibreaz edemeyen, kimliği ve sıfatları belli olmayan 60-70 kadar şüpheli kişiyle kanunsuz olarak şantiyeyi işgal etmek istedi.

TulipTurkuaz Projesinde gelinen bu nokta, Emlak Konut A.Ş’nin devleti kendi kanunsuzluklarına alet etmekten çekinmediğinin ve mesnetsiz nüfuz kullanımının açık bir örneğidir. TULIP Gayrimenkul’ün yabancı sermaye olarak çektiği eziyet devam etmektedir. Haklı davamızda kanunlar nezdinde hareket ederek, sonuna kadar hakkımızı arayacağımızı kamuoyuna bildiririz.


TULİP GAYRİMENKUL


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Yapan Firma:
Proje Telefonu: 0 212 328 4010
Tıkla Mail Gönder: info@tulipdevelopment.com
26-06-2010
Bu haber toplam 9609 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?