En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 21.04.2018 06:33
Yozgat Saraykent TOKİ Konutları İçin Kuralar Çekildi

Yozgat Saraykent TOKİ Konutları İçin Kuralar Çekildi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'nın Yozgat Saraykent'te hayata geçirdiği 73 adet konutun hak sahipleri, kura ile belirlendi..

 

 
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından Yozgat'ın Saraykent İlçesi'nde inşa edilen 73 konutun hak sahiplerinin belirlenmesi için 15 Mart 2017 tarihinde kura çekimi yapıldı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın da katılım gösterdiği kura töreni, 15 Mart, Çarşamba günü Saraykent Belediye Düğün Salonu'nda noter huzurunda gerçekleştirildi.
 
 
Törende konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, TOKİ Başkanı M. Ergün Turan ve tüm ekibine yaptıkları hizmetlerden ötürü teşekkür ederek, kura sonucu hak sahibi olan vatandaşlara yeni evlerinin hayırlı olmasını temenni etti.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
17-03-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?