En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 19.02.2018 11:41
Uzundere'de Anahtar Sevinci Yaşandı

Uzundere'de Anahtar Sevinci Yaşandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından TOKİ'den satın alınan Uzundere'deki konutlar, kademeli olarak hak sahiplerine teslim ediliyor.

Kadifekale heyelan bölgesinde oturan vatandaşlar, Uzundere'deki yeni konutlarına kavuşmaya başladılar.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kentsel dönüşüm alanında uyguladığı en önemli çalışmalardan olan proje kapsamında, Uzundere'de "anahtar teslim" süreci başladı. Dağıtım ilk etapta 3+1 ve 120 metrekare olan C bloklardan başladı.

TOKİ temsilcileri, Büyükşehir Belediyesi Emlak Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm ve Yeni Yerleşmeler Şube Müdürlüğü ile müteahhit firma müşavirlerinin nezaretinde vatandaşlara anahtarları teslim edildi.

Kademeli olarak devam edecek anahtar teslimi sürecinden toplam 1095 hak sahibi yararlanacak. Kadifekale Heyelan Bölgesi'nde oturan vatandaşlar, yeni konutlarının su ve elektrik gibi bağlantılarını tamamlayıp üstlerine aldıktan sonra konutlarına yerleşmeye başlayabilecekler.

TOKİ tarafından proje kapsamında yapılmakta olan okul, cami ve ticaret merkezi çalışmaları ise devam ediyor.

Bakanlar Kurulu Kararı'yla "Afete Maruz Bölge" ilan edilen İmariye, 19 Mayıs, Vezirağa, Hasan Özdemir, Yeşildere, Kosova, 1.Kadriye, Altay ve Kadifekale mahallelerindeki 1968 konut için İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 20 Temmuz 2006 tarihinde kamulaştırma kararı alınmıştı.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Uzundere'de inşa edilen ve Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alınan 2688 konut, bölgenin planlı gelişmesine ve gecekondulaşmanın bu bölgede önlenmesine ciddi katkı sağlayacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Kadifekale'de kamulaştırması tamamlanan konutlardan 2007 yılından bu yana toplam 260 tanesini yıktı.

Önümüzdeki haftalarda da devam edecek olan çalışmalarda bu sayı 304'e ulaşacak. Bölgede toplam 1968 yapı kademeli olarak yıkılacak.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Iva Caspian Yeni Acıbadem Projesi Satışa Açıldı


Iva Caspian imzası ile hayata geçirilmekte olan Yeni Acıbadem projesi, Acıbadem metro durağına sadece 50 metre mesafede yükseliyor..

 

 
Acıbadem'de ulaşım ağlarının kesişme noktasında Iva Caspian imzası ile hayata geçirilmekte olan Yeni Acıbadem projesi, müstakil ev yaşamı konforu vadediyor. 2+1, 3+1 ve 4+1 tiplerinde 64 metrekare ile 257 metrekare arasında değişen alanlı dairelerin yer aldığı Yeni Acıbadem projesinde dörder katlı 3 blok bulunuyor.
 
Aile yaşamına uygun olarak planlanan Yeni Acıbadem projesinde sosyal imkanlar arasında ise fitness salonu, kapalı yüzme havuzu, müzik stüdyosu, çocuk parkı, kütüphane, kapalı otopark, sanat atölyesi ve cep sinema yer alıyor.
 
Yeni Acıbadem Nerede
Acıbadem metro durağına 50 metre mesafedeki konumu ile dikkat çeken Yeni Acıbadem, Marmaray'a 1 durak, Avrasya Tüneli'ne 900 metre, Kadıköy merkeze iki kilometre mesafede konumlanıyor.
 
21-04-2010
Bu haber toplam 7152 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?