En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 25.02.2018 17:07
Ucuz Konutun Yeni Adresi Tuzla-Aydınlı

Ucuz Konutun Yeni Adresi Tuzla-Aydınlı

Ucuz konut işine yönelen Emlak Konut GYO, Tuzla Aydınlı'yı üs olarak seçti.

Bölgede 666 konut yaptırmak üzere ihale açan Emlak Konut, 12 Ekim'de fiyat tekliflerini toplayacak. Bu konutların sayısını orta vadede 5 bine çıkarmayı planlayan Emlak Konut, Anadolu yakasında adres olarak Tuzla Aydınlı'yı seçti. Avrupa yakasında toplu konut yapılan Esenyurt'a Anadolu yakasında rakip olması beklenen Tuzla Aydınlı'da halen Dumankaya ve Fiyapı gibi firmalar fiyat olarak ucuz konut projeleri gerçekleştiriyor.

İlk etapta 666 konut geliyor

Aydınlı'da gerçekleştirilmesi planlanan toplu konut projelerinin ilki olarak Emlak Konut GYO, Tuzla'da 666 konut yaptırmak üzere harekete geçti. Emlak Konut 1. etap 1. kısımda yaptıracağı konutlara ek olarak 8 ticaret alanı, 1 sosyal tesis, ada içi alt yapı, imar yolları ve çevre düzenlemesi de yaptıracak.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum yaptığı açıklamada, halka arzdan elde edecekleri gelir ile orta ve alt gelir seviyesine hitabedeceklerini açıklayarak, "Bu zamana kadar belli bir seviyenin üstündeki kesime hitap edildi. Bu yıl üretilecek konut sayısı ticari ünitelerle birlikte 25 bin, yıl sonunda 30 bini bulacak. Halka arz geliriyle en az bunu yapacağız. Burada ağırlığı deprem ve kentsel dönüşüm projelerine vereceğiz" demişti.

Fi-Yaka Tuzla 2

12 katlı 4 bloktan oluşan projede 238 adet konut bulunuyor. Bin metrekarelik ticari alan ile girişimcilerin yüzünü güldüren projenin yüzde 80'i yeşil alandan oluşuyor. Proje Haziran 2011'de teslim edilecek. 2+1 ve 1+1 daire seçenekleri bulunan Fi-Yaka Tuzla 2 projesi, sosyal alanları açık ve (numaralı) kapalı otopark, oyun alanı, spor merkezi, kameralı güvenlik sistemi ve tüm alanlarda kablosuz internet imkanları ile yine örnek bir proje olmaya aday.

Alemdağ Konutları kura ile satıldı

Emlak Konut'un ucuz konut konsepti ile hareket ettiği Alemdağ Konutları İstanbul Çekmeköy'de inşa ediliyor. 75 bin 600 metrekarelik konut alanının yüzde 80'i yeşil alan olarak ayrılan projede toplam bin 192 konut inşa edilecek. Temeli Mayıs ayında atılan konutların 2012 yıl sonunda teslim edilmesi planlanıyor. Konutların 527 adedi kura ile sahiplerini bulurken, 700 talep gelmişti. Konutlar 58 metrekare ile 193 metrekare arasında değişirken fiyat olarak 83 bin TL ile 293 bin TL fiyat yelpazesinde dağılıyor.
Fiyat olarak toplu konut mantığı ile hareket edilmesine rağmen Alemdağ Konutları diğer sitelerde bulunan her türlü sosyal donatı ve güvenlik hizmetlerine sahip olacak.

Adres lobi

Adres Lobi Aydınlı'da 3 tarafı cadde ve bulvarlarla çevrili 3 blokta 527 konut olarak projelendirildi. 21 bin 813 metrekarelik arsa üzerinde inşa edilen Adres Lobi projesi Tago Mimarlık tarafından dizayn edildi. Adres Lobi'de açık yüzme havuzu, çocuk havuzu, çocuk oyun alanı, mini basketbol sahası, yansıma havuzları, yürüyüş ve koşu parkurları, 24 saat güvenlik yer alıyor. Dış cephede yer alan semt çarşısı 41 mağazadan oluşuyor.

 

milliyetemlak


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Metal Yapı ve Aydınlı Grup'tan Güneşli'de Yeni Proje


Metal Yapı ve Aydınlı Grup, Güneşli'de bulunan eski İçdaş Çelik fabrikası arazisinde 1400 konut ile 45 ticari birimden oluşacak yeni bir proje geliştirecek..

 

Güneşli Bağcılar'da bulunan İçdaş Çelik fabrikası arazisi üzerinde Metal Yapı ve Aydınlı Grup işbirliği ile yeni bir proje hayata geçirilecek. Konut ve ticari birimler ve sosyal alanların yer alacağı yeni proje 12 bin metrekarelik arsa üzerine planlanıyor. Toplamda 1.400 konut ve 45 ticari birimin yer alacağı projede çalışmalar ise bu yıl içinde başlayacak.
 
 
 
 
İsmi henüz açıklanmayan yeni proje, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi'nin hemen yanında, Basın Ekspres Yolu ve TEM'in kesiştiği noktada konumlanacak.
 
07-09-2010
Bu haber toplam 27498 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?