En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 21.04.2018 06:32
Turyap TOKİ Arsalarını 23 Mart'ta Satışa Sunacak

Turyap TOKİ Arsalarını 23 Mart'ta Satışa Sunacak

Turyap, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'na ait olan toplam 54 arsa için 23 Mart Perşembe günü müzayede düzenleyecek..

 

 
Emlak pazarlama şirketi Turyap, mülkiyeti Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'na ait olan 54 arsanın satışı için 23 Mart 2017 Perşembe günü saat 13.30'da Ankara Bilkent'teki TOKİ Merkez Binası'nda müzayede düzenleyecek. 12 ilde bulunan satışa konu arsalar konut, ticaret, turizm, sanayi, akaryakıt ve servis, küçük sanayi sitesi, depolama, spor tesisi, otel, özel ilköğretim ve ortaöğretim niteliğinde olup yüzde 25 peşinat ve 60 aya varan vade seçenekleriyle satılacak.
 
Gayrimenkul geliştirme ve inşaat şirketleri, müteahhitler, kooperatifler, yatırımcılara uygun nitelikte olan arsalar toplam 527 bin 206 metrekare alana sahip olup toplam tahmini bedeli ise 662 milyon liranın üzerinde olarak açıklandı.
 
İsteklilerin teminat bedelleri şartnamede belirtilen tutarlarda ilgili Turyap hesabına 22 Mart 2017 tarihine kadar nakit olarak yatırması gerekmekte olup başvurular açık artırma (teklif alma) gününde de kabul ediliyor.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
09-03-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?