En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 29.03.2015 10:23
TOKİ Danışma Hattı Açtı

TOKİ Danışma Hattı Açtı

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) vatandaşları bilgilendirmek için açtığı telefon hattı, ''acil servis'' gibi hizmet hizmet veriyor. Telefon hattını günde ortalama 1200 kişi arıyor.

Caminin karşısından ev almak isteyen de TOKİ konutlarında oturan yakınını ziyaret etmek için bineceği otobüsün numarasını öğrenmek isteyen de TOKİ Halkla İlişkiler Birimi'ni arıyor.

TOKİ Haber Dergisin'de de yer alan bilgiye göre, telefon hattını arayan vatandaşlar, projeler hakkında bilgi almanın ve şikayetlerini iletmenin dışında, ilginç, çalışanları gülümseten taleplerde de bulunuyorlar.
TOKİ konutlarında oturup, ''sütçünün apartmanın üst katlarına çıkmasına izin verilmemesini'' şikayet eden de konut almak istenen ildeki belediye başkanının telefon numarasını isteyen de halkla ilişkiler birimini arıyor.

TOKİ Haber Dergisin'de yer alan bilgilere göre, vatandaşlara telefonla bilgi vermek, yardımcı olmak üzere kurulan (0312 565 20 65) numaralı telefon hattından çağrılara yanıt vermek için 21 kişi görevlendirildi. Bu hatta günde ortalama 1200 telefon çağrısı geldiği, özellikle kampanya dönemlerinde gelen çağrı sayısının 3 bine kadar ulaştığı belirtiliyor.

Hattı Batman'dan arayan bir TOKİ sakini, konutun zemininin halı ile kaplı olduğunu, halıyı yıkamak için sökemediği için yerinde yıkadığını, suyun tahliye edilmesi konusunda sorun yaşadığını anlatırken, suyun akıtılması için duvarı delip gider yaptıklarını, ancak halıyı kurutamadıklarını söylüyor.

Hattı Ağrı'dan arayan bir vatandaş da ''kendisine konut verilmesi için ismini kime yazdırması gerektiğini'' soruyor. Görevlinin, konut alma şartlarını anlatıp, peşinatı bankaya yatırması gerektiğini bildirmesi üzerine vatandaş, ''Bu konutlar parayla mı satılıyor, ben bedava veriyorsunuz sanıyordum. Hanım ev almamı istediği için aradım'' diye tepki gösteriyor.

İzmir'den arayan bir vatandaş da TOKİ konutlarında oturan bir yakınını ziyaret etmek istediğini söyleyip, o konutlara giden otobüslerin numarasını soruyor.

TOKİ'yi arayan başka bir vatandaş da ismini vermemekte ısrar ederken, ne kadar borcunun olduğunu ve ne kadar süre ile taksit ödeyeceğinin bildirilmesini istiyor.

TOKİ projelerinden konut almak için arayan bir vatandaş, görevlinin ''Nereden konut almak istiyorsunuz'' sorusuna, ''Caminin karşısından'' diye yanıt veriyor.

TOKİ bilgi hattını arayıp, siteye sütçünün ve sucunun ne zaman geldiğini soran vatandaşlar da bulunuyor.
Konut almak, bilgi almak için arayan vatandaşların, görevlilerin ''nereden arıyorsunuz'' sorusuna, ''cep telefonundan, evden, ankesörlü telefondan, çarşıdan arıyorum'' gibi yanıtlar verdiği de çok oluyor.

Oturduğu siteye en yakın banka şubesinin telefonunu ya da konut almak istenen ilin-ilçenin belediye başkanının numarasını öğrenmek isteyen bazı vatandaşlar da TOKİ bilgi hattını kullanıyor.

Mynet

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Emlak Konut Kayabaşı 6. Etap İhalesinin İkinci Oturumu 31 Mart'ta


Emlak Konut GYO, Başakşehir Kayabaşı 6. Etap arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı ihalesinin 2. oturumunun 31 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirileceği açıklandı..

 

 
Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın (GYO) Başakşehir Kayabaşı 6. Etap'ta satışa çıkardığı 89 bin 246 metrekarelik arsanın ihalesinde ilk oturum 24 Mart Salı günü gerçekleştirilmişti. İkinci oturumun 31 Mart 2015 tarihinde gerçekleştirleceği ihalenin ilk oturumunda en yüksek teklif ise  Emlak Konut GYO'ya 75 milyon lira öneren Artaş İnşaat vermişti.
 
4 parsel üzerinde 119 bin 636 metrekarelik konut alanına sahip olan arsa ihalesinin pazarlık-açık artırma bölümünü içeren ikinci oturumu 31 Mart 2015 Salı günü saat 14.30'da Emlak Konut GYO Ataşehir binasında yapılacak.
 
İhalenin ilk oturumunda gelen teklifler şu şekilde:
 
Mesa Mesken : Satış toplam geliri olarak 150 milyon lira öneren şirket, Emlak Konut GYO'ya bunun yüzde 20'si oranında 30 milyon lira önerdi.
Başyapı İnş. - Akkom Mühendislik : Satış toplam geliri olarak 150 milyon lira öneren ortaklık Emlak Konut GYO'ya bunun yüzde 15'i olan 22 milyon 500 bin lira önerdi.
Durmaz İnş. - Egemen İnş. : Satış toplam geliri olarak 250 milyon lira öneren ortaklık Emlak Konut GYO'ya bunun yüzde 20'si olan 50 milyon lira önerdi.
Özülke İnşaat : Satış toplam geliri olarak 100 milyon lira öneren şirket Emlak Konut GYO'ya bunun yüzde 20'si olan 20 milyon lira önerdi.
Zek-San İnş. - Mayra İnş. - Arkon İnş. : Satış toplam geliri olarak 100 milyon lira öneren ortaklık Emlak Konut GYO'ya bunun yüzde 20'si olan 20 milyon lira önerdi.
Makro - Akyapı: Satış toplam geliri olarak 250 milyon lira öneren ortaklık Emlak Konut GYO'ya bunun yüzde 20'si olan 50 milyon lira önerdi.
İntaya - EYG - İntes: Satış toplam geliri olarak 100 milyon lira öneren şirket Emlak Konut GYO'ya bunun yüzde 15'i olan 15 milyon lira önerdi.
Artaş İnşaat : Satış toplam geliri olarak 300 milyon lira öneren şirket Emlak Konut GYO'ya bunun yüzde 25'i olan 75 milyon lira önerdi.
Biberci İnş. - Deha Gayrimenkul: Satış Toplam geliri olarak 150 milyon lira öneren ortaklık Emlak Konut GYO'ya bunun yüzde 20'si olan 30 milyon lira önerdi.
Suryapı - Hatay Akpınar Madencilik : Satış topam geliri olarak 125 milyon lira öneren ortaklık Emlak Konut GYO'ya bunun yüzde 20'si olan 25 milyon lira önerdi.
Seha İnş. - Fuzul yapı - Necat İnş. - Vefa Prefabrike Yapılar : Satış toplam geliri olarak 100 milyon lira öneren şirket Emlak Konut GYO'ya bunun yüzde 20'si olan 20 milyon lira önerdi.
İhlas Yapı: Satış toplam geliri olarak 230 milyon lira öneren şirket Emlak Konut GYO'ya bunun yüzde 20'si olan 46 milyon lira önerdi.
 
 
 
16-07-2010
Bu haber toplam 37947 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?