En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 21.04.2018 06:31
TOKİ, Tokat Erbaa'da 224 Konut İnşa Ettirecek

TOKİ, Tokat Erbaa'da 224 Konut İnşa Ettirecek

TOKİ, Tokat ilinin Erbaa ilçesinde 224 konut, ticaret merkezi, cami ve sosyal donatılardan meydana gelecek yeni projesi için ihale gerçekleştirdi..

 

 
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından Tokat'ın Erbaa İlçesi'nde hayata geçirilmesi planlanan yeni toplu kont uygulamasının yapım işi ihalesi 6 Mart 2017 Pazartesi günü gerçekleştirildi.
 
Söz konusu ihale 224 konutun yapım işi ile ticaret merkezi, cami ile altyapı ve çevre düzenleme işini kapsarken proje kapsamında zemin+4 olan bloklarda 108 adet 2+1, 116 adet de 3+1 daire yer alacağı öğrenildi.
 
TOKİ Tokat Erbaa Konutları projesinde yerleşim alanı; dükkânları, camisi, parkı, peyzajı ile nitelikli sosyal çevre olarak planlanırken projenin cephe tasarımlarında geleneksel konutlarında yer alan mimari cephe elemanlarının modernize edilerek uygulanacağı belirtildi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
07-03-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?