En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 20.02.2018 17:22
TOKİ, Malatya Hekimhan'da 94 Konut İnşa Edecek

TOKİ, Malatya Hekimhan'da 94 Konut İnşa Edecek

TOKİ'nin daha önce pek çok toplu konut uygulaması hayata geçirdiği Malatya'da Hekimhan'da yükselecek olan yeni proje için 29 Ağustos'ta ihale düzenlenecek..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından Malatya'da hayata geçirilecek yeni bir proje için hazırlıklara başlandı.
 
Malatya'nın Hekimhan Bağyolu Mahallesi Gökdüzü mevkiindeinşa edilecek olan 94 konutluk toplu konut uygulmasında 2 adet ticari birim de bulunacak.
 
TOKİ Hekimhan Bağyolu Konutları projesinin ihalesi ise 29 Ağustos 2016 tarihinde saat 14:30'da, TOKİ'nin İstanbul halkalı'daki merkez binasında gerçekleştirilecek.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
21-07-2016
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?