En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 20.02.2018 17:10
TOKİ Malatya Beydağı'nda 1.083 Konut Satışa Çıkıyor

TOKİ Malatya Beydağı'nda 1.083 Konut Satışa Çıkıyor

Malatya Beydağı'nda TOKİ ve Malatya Büyükşehir Belediyesi işbirliği le hayata geçirilmekte olan bin 83 konut satışa sunulacak..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı ve Malatya Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile yürütülen Beydağı Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında hak sahiplerine toplamda bin 169 konut verilecek olup proje kapsamında inşa edilecek olan toplam bin 83 konut ise Halk Bankası aracılığıyla satışa sunulacak.
 
Beydağı'nda satışa sunulacak konutların 305 adedi şehit aileleri, gazi, dul, yetim, engelli ve emeklilere ayrılırken şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimlere öncelik verilecek olup engelli vatandaşlara yüzde 5, emeklilere ise yüzde 25 kontenjan ayrıldı. Öte yandan satışa sunulacak olan konutlar için  26 Ekim ve 10 Kasım tarihleri arasında Halk Bankası’na müracaatta bulunmak gerekiyor.
 
4 bin 195 adet konut inşa edilen Beydağı Kentsel Dönüşüm Projesi'nde yer alan yeni konutlardan 928 adedi hak sahiplerine teslim edilirkne projede yer alan 3 bin 267 konutun inşası devam ediyor. Öte yandan söz konusu proje kapsamında 3. ve 4. etapta evi bulunan vatandaşlara 1. ve 2. etapta yapılmakta olan mevcut konutlardan bin 169 adet verileceği duyuruldu.
 
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
22-10-2015
Bu haber toplam 12 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?