En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 23.12.2014 01:31
TOKİ Kütahya Tavşanlı'da 100 TL'ye Satılık Daireler, Başvurular Başladı

TOKİ Kütahya Tavşanlı'da 100 TL'ye Satılık Daireler, Başvurular Başladı

Tavşanlı Kaymakamlığından yapılan açıklamada, Kütahya'ya yapılacak olan 128 adet 1+1 konutlar için başvuru süresi başladı.

Tavşanlılıların da başvurabileceği Kütahya'daki konutlar için 18 Şubat'a kadar Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat edilecek. Taksiti aylık 100 TL olan konutların 10 yıl boyunca devredilmesi mümkün değil, ayrıca bu konutlar kiraya da verilemiyor.
Başvuru için aile fertlerinden birinin tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması gerekiyor.
Ayrıca söz konusu daireler için diğer başvuru şartları ise şu şekilde: "30 yaş ve üzerinde olmak, (Eşi vefat etmiş olan dul ve çocuklu bayanlarda yaş şartı aranmaz, babası vefat etmiş yetim bayanlarda yaş şartı 25 yaş ve üzerinde olmak), Kanunla kurulmuş sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmamak, muhtardan alınacak imzalı belge ile Tavşanlı ilçe sınırları içerisinde en az 3 yıldır ikamet ettiğini belgelemek, Türkiye sınırları dahilinde kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarına ait kira veya faiz gelirleri bulunmamak, özürlü vatandaşların Başbakanlık Özürler İdaresi Başkanlığı tarafından verilen kimlik kartının fotokopisini veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporunu (En az yüzde 50 özürlü olduğunu) ibraz etmek."

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Bodrum ve Kütahya'da Deprem


Bu sabah saatlerinde farklı saatlerde, Kütahya Simav'da 4,1 ve 3,5 ve Bodrum Mazıköy'de ise 4,2 büyüklüğünde depremler meydana geldi..

 

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi’nden alınan verilere göre, bugün  (26 Kasım 2014 Çarşamba) saat 07:05'te, merkez üss Bodrum’a bağlı Maziköy’ün 9,8 kilometre güneyi olan bir deprem meydana geldi.

 

Büyüklüğü Richter ölçesiğine göre 4,2 olarak açıklanan deprem yerin 6,3 kilometre derinliğinde gerçekleşti. Deprem kısa süreli paniğe neden olsa da ilk belirlemelere can veya mal kaybı meydana gelmedi.

 

Kütahya Simav'da Deprem

 

Sabah saat 02:04'de ise Kütahya'nın Simav ilçesinde 4,1 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi.

 

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi’nden alınan verilere göre merkez üssü Simav’a bağlı Sudöşeği köyü olan deprem yerin 2,3 kilometre derinliğinde gerçekleşti. Söz konusu depremin ardından saat 02.11’de ise Simav’a bağlı Aşağıdolaylar köyünde büyüklüğü 3,5 olan ve  yerin 5 kilometre derinliğindemeydana gelen bir deprem daha kaydedildi.
 
 
15-02-2011
Bu haber toplam 15222 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?