En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 25.01.2015 14:15
TOKİ Kütahya Tavşanlı'da 100 TL'ye Satılık Daireler, Başvurular Başladı

TOKİ Kütahya Tavşanlı'da 100 TL'ye Satılık Daireler, Başvurular Başladı

Tavşanlı Kaymakamlığından yapılan açıklamada, Kütahya'ya yapılacak olan 128 adet 1+1 konutlar için başvuru süresi başladı.

Tavşanlılıların da başvurabileceği Kütahya'daki konutlar için 18 Şubat'a kadar Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat edilecek. Taksiti aylık 100 TL olan konutların 10 yıl boyunca devredilmesi mümkün değil, ayrıca bu konutlar kiraya da verilemiyor.
Başvuru için aile fertlerinden birinin tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması gerekiyor.
Ayrıca söz konusu daireler için diğer başvuru şartları ise şu şekilde: "30 yaş ve üzerinde olmak, (Eşi vefat etmiş olan dul ve çocuklu bayanlarda yaş şartı aranmaz, babası vefat etmiş yetim bayanlarda yaş şartı 25 yaş ve üzerinde olmak), Kanunla kurulmuş sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmamak, muhtardan alınacak imzalı belge ile Tavşanlı ilçe sınırları içerisinde en az 3 yıldır ikamet ettiğini belgelemek, Türkiye sınırları dahilinde kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarına ait kira veya faiz gelirleri bulunmamak, özürlü vatandaşların Başbakanlık Özürler İdaresi Başkanlığı tarafından verilen kimlik kartının fotokopisini veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporunu (En az yüzde 50 özürlü olduğunu) ibraz etmek."

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Kütahya Simav'da Yine Deprem Oldu


AFAD tarafından yapılan açıklamaya göre saat 04:03'te merkez üssü Kütahya'nın Simav ilçesi olan 4,3 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi..

 

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi'nden (AFAD) yapılan açıklamaya göre, bu sabah saat 04.30'da merkez üssü Simav ilçesi olan 4,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Yerin 7,6 kilometre altında olduğu tespit eidlen deprem kısa süreli paniğe neden oldu.
 
Öta yandan Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi verilerine göre, 26 Kasım 2014 Çarşamba günü 'de yine merkez üssü Kütahya'nın Simav ilçesine bağlı Sudöşeği Köyü ile Aşağıdolaylar Köyü'nde 4,1 ile 3,5 olmak üzere 2 deprem daha meydana gelmişti.
 
Son günlerde bölgede yaşanan hareketlilik paniğe neden olsa da depremler sebebiyle herhangi bir hasar meydana gelmedi.
 
15-02-2011
Bu haber toplam 16122 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?