En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 27.11.2014 13:55
TOKİ Kütahya Tavşanlı'da 100 TL'ye Satılık Daireler, Başvurular Başladı

TOKİ Kütahya Tavşanlı'da 100 TL'ye Satılık Daireler, Başvurular Başladı

Tavşanlı Kaymakamlığından yapılan açıklamada, Kütahya'ya yapılacak olan 128 adet 1+1 konutlar için başvuru süresi başladı.

Tavşanlılıların da başvurabileceği Kütahya'daki konutlar için 18 Şubat'a kadar Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat edilecek. Taksiti aylık 100 TL olan konutların 10 yıl boyunca devredilmesi mümkün değil, ayrıca bu konutlar kiraya da verilemiyor.
Başvuru için aile fertlerinden birinin tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması gerekiyor.
Ayrıca söz konusu daireler için diğer başvuru şartları ise şu şekilde: "30 yaş ve üzerinde olmak, (Eşi vefat etmiş olan dul ve çocuklu bayanlarda yaş şartı aranmaz, babası vefat etmiş yetim bayanlarda yaş şartı 25 yaş ve üzerinde olmak), Kanunla kurulmuş sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmamak, muhtardan alınacak imzalı belge ile Tavşanlı ilçe sınırları içerisinde en az 3 yıldır ikamet ettiğini belgelemek, Türkiye sınırları dahilinde kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarına ait kira veya faiz gelirleri bulunmamak, özürlü vatandaşların Başbakanlık Özürler İdaresi Başkanlığı tarafından verilen kimlik kartının fotokopisini veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporunu (En az yüzde 50 özürlü olduğunu) ibraz etmek."

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Kütahya Belediyesi'nden Satılık Arsa


Kütahya Belediye Başkanlığı, arsa niteliğindeki 1 adet taşınmazı 4 Aralık 2014 tarihinde gerçekleştireceği ihale ile satışa çıkaracak..

 

Mülkiyeti Kütahya Belediyesi'ne ait olan 1 adet arsa niteliğindeki taşınmaz Kütahya Belediye Başkanlığı tarafından  4 Aralık 20414 günü saat 14.30'da yapılacak olup Kütahya Belediyesi'nde düzenlenecek ihale ile satışa çıkarılacak.
 
14 bin 718 metrekare yüzölçüme sahip olan taşınmaz imar planına göre arsa niteliğinde olup imar durumu ise ticari tesisler, otel tesisleri, turizm tesisleri ve özel eğitim tesisleri alanı olarak görünüyor. 
 
Satışa konu olan taşınmazın tahmini fiyatı aşınmaz 3 milyon lira olarak belirlenirken geçici teminat bedeli ise 90 bin lira olarak kayıtlara geçti. 
 
İhale ayrıntılarına ulaşmak için TIKLAYINIZ
15-02-2011
Bu haber toplam 14769 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?