En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 25.02.2018 13:46
TOKİ Kütahya Tavşanlı'da 100 TL'ye Satılık Daireler, Başvurular Başladı

TOKİ Kütahya Tavşanlı'da 100 TL'ye Satılık Daireler, Başvurular Başladı

Tavşanlı Kaymakamlığından yapılan açıklamada, Kütahya'ya yapılacak olan 128 adet 1+1 konutlar için başvuru süresi başladı.

Tavşanlılıların da başvurabileceği Kütahya'daki konutlar için 18 Şubat'a kadar Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat edilecek. Taksiti aylık 100 TL olan konutların 10 yıl boyunca devredilmesi mümkün değil, ayrıca bu konutlar kiraya da verilemiyor.
Başvuru için aile fertlerinden birinin tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması gerekiyor.
Ayrıca söz konusu daireler için diğer başvuru şartları ise şu şekilde: "30 yaş ve üzerinde olmak, (Eşi vefat etmiş olan dul ve çocuklu bayanlarda yaş şartı aranmaz, babası vefat etmiş yetim bayanlarda yaş şartı 25 yaş ve üzerinde olmak), Kanunla kurulmuş sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmamak, muhtardan alınacak imzalı belge ile Tavşanlı ilçe sınırları içerisinde en az 3 yıldır ikamet ettiğini belgelemek, Türkiye sınırları dahilinde kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarına ait kira veya faiz gelirleri bulunmamak, özürlü vatandaşların Başbakanlık Özürler İdaresi Başkanlığı tarafından verilen kimlik kartının fotokopisini veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporunu (En az yüzde 50 özürlü olduğunu) ibraz etmek."


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Kütahya Satılık İşyeri İhalesi


Kütahya Belediye Başkanlığı, Kütahya, Lala Hüseyin Paşa Mahallesi'nde yer alan 1,080 metrekarelik zemin+1 katlı işyeri satışa çıkarıyor..

 

Kütahya Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan ihale ilanına göre, Kütahya İli, Merkez İlçesi, Lala Hüseyin Paşa Mahallesi, 2278 ada, 5 parselde yer alan dubleks formundaki işyeri ihale ile satışa sunulacak.
 
Zemin+1 katta yer alan işyeri 1,080 metrekare alanlı olup gayrimenkulün satış ihalesi 26 Ocak 2017 Perşembe günü saat 15.15'te Kütahya Belediyesi 5. Kat Encümen Toplantı Salonu'nda kapalı teklif usulü ile yapılacak.
 
Satışa konu olan taşınmazın muhammen bedei 3 milyon TL, geçici teminatı ise 90 bin TL olarak kayıtlara geçti.
15-02-2011
Bu haber toplam 16185 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?