En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 18.03.2018 06:19
TOKİ Isparta Yalvaç'ta Fiyatları Arttırdı

TOKİ Isparta Yalvaç'ta Fiyatları Arttırdı

TOKİ Yalvaç'ta yapacağı konutların fiyatlarını arttırınca 22 kişi konut almaktan vazgeçti

Yalvaç'ta konut sahibi olmak için TOKİ'ye başvuru yapanlardan 22'si fiyat artırımı üzerine konut almaktan vazgeçti.

TOKİ, belediyeden sağlayacağı arsanın değerine dayanarak, daha önce açıkladığı ödeme planında 14 bin liralık fiyat artırımına gitmişti.

Konuyu değerlendirmek üzere Belediye Başkanı Tekin Bayram Başkanlığında belediyede bir toplantı yapıldı.

2006 yılında 2 bin TL ön ödeme yapan ve o günden bu yana bekleyen 96 kişinin katıldığı toplantıda fiyat artışını kabul edip konut yapılmasını isteyenlere yeni bir taahhütname imzalatılırken ayrılmak isteyenlere de bedeli yüksek bulup ayrılmak istediklerine dair taahhütname imzalatıldı. Toplantıya katılanlardan 50 kişi hemen karar verirken, geri kalan kısmı ise daha sonra karar vermek üzere başvuru tarihinin sona ereceği Cuma gününe kadar düşünme payı bıraktı. Taahhütname verenlerden 28'i konutların fiyat artışını kabul ederken 22 kişi ise ayrılmak istediğini belirterek taahhütnameyi imzaladı.

Toplantıya başkanlık eden belediye başkanı Tekin Bayram, belediye olarak gösterdikleri arsanın iyi bir yerde olduğunu ve fiyat artışı olmasına rağmen devam etmeleri gerektiğini ifade etti. Bayram, "Bana sorarsanız ben 2 bin liralık ön ödemelerinizi geri almamanızı ve fiyat artışını kabul ettiğinizi belirten taahhütnameyi imzalamanızı öneririm. Birçoğunuzun evi yok, böylelikle uygun ödeme koşulları ile ev sahibi olursunuz" dedi.

TOKİ'ye devam ya da tamam kararı için tanınan süre Cuma günü sona erecek. Bu süre sonunda devam etmek isteyenlerin sayısı TOKİ'ye bildirilecek ve TOKİ bu sayıya bakarak Yalvaç'ta konut yapıp yapmama kararını verecek. Şayet yapım kararı verilirse, Müderris Mahallesinde belediyenin arsası satın alınarak ihalesi gerçekleştirilecek.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
21-04-2011
Bu haber toplam 11193 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?