En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 22.04.2018 21:04
TOKİ Hadımköy 4. Etap'ta Kuralar Çekildi

TOKİ Hadımköy 4. Etap'ta Kuralar Çekildi

TOKİ Hadımköy 4. Etap'taki 112 daire için 934 başvuru yapıldı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi ( TOKİ ) Hadımköy'de inşaa edilen alt gelir grubuna yönelik konutların kura çekilişi Okmeydanı'ndaki Cemal Kamacı Spor Kompleksi'nde yapıldı. Çekilişe ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar ve aileleri katıldı. Çekiliş sonucunda kimi vatandaşlar sevindi; kimileriyse ev sahibi olamadığı için gözyaşlarına boğuldu.

KANTARCI AİLESİ BİR NUMARAYLA KAÇIRDI

TOKİ tarafından Hadımköy'de inşa edilen 4. etap konutların çekilişi Cemal Kamacı Spor Kompleksinde yapıldı. Vatandaşlar

alt gelir grubuna yönelik inşa edilen 75 ve 85 metrekarelik 112 daireden birine sahip olmak için heyecanla bekledi. Ellerindeki sıra numarasıyla çekilişi takip eden vatandaşlardan bazıları başvuru numaralarıyla sıra numaralarını karıştırdı. Daire sahibi olduğunu düşünerek sevinen Metin Kantarcı ve eşi hayalkırıklığına uğrayanlardandı. Damadı için başvuruda bulunan Metin Kantarcı, damadının numarasına daire çıktığını düşününce, işin aslını öğrenmek için TOKİ yetkilisinden bilgi almaya gitti. Evin damadına değil başkasına çıktığını öğrenen Kantarcı, hayalkırıklığı yaşadı. Kantarcı ailesi ellerindeki 667 sıra numarasına değilde 668 numaraya ev çıktığını fak edince bir kez daha yıkıldı.

" ÇIKMADI DERKEN, O ANDA İSMİM OKUNDU "

2. 5 senelik evli olan Ahmet ve Leyla Aydaş çifti ise ev sahibi olan şanslı insanlardandı. Aydaş, "Çıkmadı derken, ismim okundu çok güzel bir duyguydu. Umarım istediğim gibi bir dairedir. Fark etmez ev sahibi olmaktı amacımız. Herhangi bir konum fark etmez " dedi. Kaç senelik evli olduğu sorusuna heyecandan 2. 5 yerine 1. 5 sene cevabını veren Ahmet Aydaş'ı eşi Leyla Aydaş gülerek uyarmayı da ihmal etmedi. Ev sahibi olma sevincini yaşayan Esra Aydaş ise evde kendilerinin oturacağını söyledi.

"ODAMI PEMBEYE BOYAYACAĞIM "

Şehrabanu Aydoğdu ise eşiyle telefonda konuşurken kurada isminin çıktığını fark ettiğini söyledi. Uzun bir zamandır ev sahibi olmak

istediğini söyleyen Aydoğdu, " Böyle bir çekiliş vardı duydum başvurdum. Nasipmiş oldu. Çok mutluyum. Ev istediğim gibi. Allah herkese nasip etsin. Emeği geçenlere teşekkür ederim " dedi.

Aydoğdu'nun kızı 9 yaşındaki İkranur ise kendi odasının olacağına sevindiğini belirterek odasını pembeye boyayacağını söyledi.

"HİÇ BEKLEMİYOrduK. HADİ GİDELİM DEDİK "

Yaşanan karışıklıkla ev sahibi olamadıklarını düşünen anne Fatma Safran ile oğlu Mahmut Safran da duygularını paylaştı.

Sıra numarasının 678 olduğunu ancak isimleri ekranda çıkınca ev sahibi olduklarını anladığını söyleyen Mahmut Safran, "Biz de ikilemde kaldık. Sonra gittik baktık. Bize çıkmış. Annemin şansına çıktı zaten. Çok şaşırdık çok sınırlı sayıda daire var ve çok talep var. " dedi. Ev sahibi olan Fatma Safran daümitlerini yitirdiklerini hatta gitmeyi bile düşündüklerini bu sırada isimlerini ekranda gördüklerini söyledi. Safran, "Hiç evimiz yoktu kiradaydık. Kendimiz oturacağız. 30 senedir kiradaydım " diye konuştu.

VASFİYE TEYZE'NİN EV ÜZÜNTÜSÜ

68 yaşındaki Vasfiye Demir de en ön sırada çekilişi dikkatle takip edenlerdendi. Demir, kurada ismi çıkmayınca gözyaşlarına boğuldu. İlk defa başvuru yaptığını söyleyen Demir, " Çıkmadı. İnşallah 50 senenin acısını çıkarırız. 50 senedir kiracıyım. Çıkmazsa yine kiraya döneceğim " dedi.

Hüzünlenen Demir, "Şans herşey şansla. Varsa oturacağımız çıkacaktır " diyerek gözyaşı döktü.

İsminin yazılmadığı için kurada çıkmadığını düşünenler ise, kuradan hemen sonra kapıda asılı listelere koştu. İsmini bir türlü bulamayan Ayşegül Alkın, "İsmimi bulamadım. Dekontum var elimde ama hangi numaradan bulacağız ? 173 var burada bir başvuru nukarası ama orada başka bir isim var "ifadesini kullandı. 54 senedir kiracı olduğunu kaydeden Alkın, şansını tekrar tekrar deneyeceğini söyledi.

112 EV İÇİN BİN 934 BAŞVURU

TOKİ Hadımköy 4. Etap konutları için, 09 - 18 Mayıs tarihleri arasında Ziraat Bankasına 3 bin lira karşılığında yaptıkları başvuru sonrası çekilişe katılan ve kazananlara evleri hemen teslim edilecek. Şu an teslime hazır olan evler 75 ve 85 metrekarelik iki seçenekten oluşuyor. TOKİ evlerinin fiyatları 64 bin lirayla 94 bin lira arasında değişiyor. Ev sahibi olanlar en düşük 315 ya da en yüksek 464 lira ödeyerek ev sahibi olacak. 180 ay yani 15 yıl vadeyle sahiplerine tesim edilecek evler sadece 112 adet. Ancak ev sahibi olmak isteyen bin 934 kişi başvuruda bulundu. Kurada ismi çıkan vatandaşlar evlerine hemen taşınacak ve Temmuz ayında sözleşme imzalayacak. Kurada ismi çıkmayan hak sahiplerine ise, paraları 10 Haziran'dan itibaren ilgili banka tarafından ödenmeye başlanacak.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
03-06-2011
Bu haber toplam 17472 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?