En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 22.03.2018 11:36
TOKİ Gaziantep'te Gazetecilere 350 Konut Yapacak

TOKİ Gaziantep'te Gazetecilere 350 Konut Yapacak

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı ile Gaziantep Gazeteciler Cemiyetinden (GGC) tarafından Gaziantep'de gazeteciler için inşa edilecek 350 konut için sözleşme imzalandı..

 

Gaziantep Gazeteciler Cemiyetinden (GGC) tarafından yapılan yazılı açıklamada, GGC ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı arasında, Gaziantep'te basın mensupları için hayata geçirilecek toplu konut projesinin protokolü imzalandı.
 
İmza törenine AK Parti Genel Sekreteri Abdülhamit Gül, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan, Canan Candemir Çelik, Ahmet Uzer ile CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ katılım gösterdi.
 
TOKİ  Başkanı Mehmet Ergün Turan'ın 2017 yılında teslim edileceğini açıkladığı konutların satışında da peşinat ve vade bakımından gerekli kolaylığın sağlanacağı belirtildi.
 
Gaziantep'te basın mensupları için 350 konut üretmeye hazırlanan TOKİ, binaların dış cephesinde Gaziantep'e özgü taşlar kullanacak ve balkonları da kent kültürüne göre tasarlayacak.
 
 
 
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
08-01-2016
Bu haber toplam 12 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?