En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 21.03.2018 03:18
TOKİ, Gaziantep'te Gazetecilere 230 Konut Yapacak

TOKİ, Gaziantep'te Gazetecilere 230 Konut Yapacak

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, Gaziantep'de basın mensupları için 230 konut inşa edeceklerini açıkladı..

 

Gaziantep'te hayata geçirlecek olan 50 bin konutluk Kuzey Şehir Projesi lansmanına katılmak için Gaziantep’e gelen TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti tarafından hazırlanan çalıştayı onayladı. Gazetecilerin ev sahibi olması için harekete geçildiğini belirten Başkan Turan, bürokrasi işlemleri büyük oranda belirginleşen toplu konut projesinin mutlaka hayata geçirileceğini söyledi.
 
Gaziantep'te basın mensuplaırnın da ev shaibi olacağını vurguayan TOKİ Başkanı Turan, Bursa'da da gazeteciler  için çok güzel konutlar ürettiklerini, Kocaeli'de ise yine gazeteciler için konutlar inşa etmekte olduklarını söyledi. Turan, Gaziantep'te gazeteciler için 230 konut inşa edeceklerini açıkladı.
 
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise Gaziantep basın çalışanlarının TOKİ aracılığıyla ev sahibi olması için tüm şartların oluştuğunu belirterek projenin hayata geçirileceğini söyledi.
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
21-10-2015
Bu haber toplam 12 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?