En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 17.03.2018 18:40
TOKİ, Gaziantep'te 50 Bin Konut İnşa Edecek

TOKİ, Gaziantep'te 50 Bin Konut İnşa Edecek

TOKİ ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep'te 50 bin konutluk yeni ir yaşam alanı inşa etmek için çalışmalara başladı..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, Gaziantep’te konut ihtiyacını karşılamak için 50 bin konut inşa edecek. Konuya ilişkin açıkalmada bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, dar gelirli vatandaşların konut sahibi olması ve kentin konut ihtiyacının giderilmesi için çalışmalara başlandığını söyledi.
 
Şehrin çok göç aldığını belirten Şahin, Gaziantep'te 200 bin çalışanı olan bir üretim üssü olduğunu ilk etapta söz konusu üretim üssünün yanına yeni bir yaşam alanı oluşturacaklarını söyledi.
 
Geneyik, Burç, Karakuyu, Yalnızbağ bölgelerinde ve Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yakınlarında inşa edilecek olan proje, TOKİ ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilecek. Proje kapsamında 5,5 milyon metrekarelik alanda konut inşa edilecek.
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
09-05-2015
Bu haber toplam 63 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?