En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 25.02.2018 05:41
TOKİ, Gaziantep Şahinbey'e 826 Konutluk Polis Lojmanı Yapacak

TOKİ, Gaziantep Şahinbey'e 826 Konutluk Polis Lojmanı Yapacak

TOKİ, Uluslararası Polis Birliği (IPA) Türkiye Başkanlığı talebi ile Gaziantep Şahinbey'de 826 konutluk polis lojmanı inşa etmek için Bakanlığa başvuruda bulundu..

 

Uluslararası Polis Birliği (IPA) Türkiye Başkanlığı'nın özel talebi ile Bakanlığa başvuruda bulunan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı,  Gaziantep Şahinbey Geneyik Köyü'nde toplam 826 konut ve 1 ticaret merkezinin yr alacağı lojman projesi hayata geçirmeye hazırlanıyor.
 
Geneyik Polis Lojmanları isimli proje, 72 bin 409 metrekare alan üzerinde gerçekleştirilecek olup 11 katlı 21 blok olarak planlanıyor. Blokların bodrum katları hariç her katında 4 daire olacağı proje 20 milyon lira maliyetle 14 ayda gerçekleştirilecek.
 
TOKİ, daha önce de Gaziantep Şahinbey'de pek çok konut projesi hayata geçirmiş ve hak sahiplerine teslim etmişti. İdarenin söz konusu bölgede inşası devam eden projeleri de bulunuyor.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
31-01-2015
Bu haber toplam 63 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?