En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 19.02.2018 11:37
TOKİ Gaziantep'e 9 bin 992 Konut Yapacak

TOKİ Gaziantep'e 9 bin 992 Konut Yapacak

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, şehre Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından toplam 9 bin 992 konut yapılacağını söyledi.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, şehre Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından toplam 9 bin 992 konut yapılacağını söyledi.

Mehmet Erdoğan, yaptığı açıklamada, TOKİ'nin Gaziantep'e 11 ilköğretim okulu, 2 lise, 2 kreş, 100 yataklı hastane, 6 ticaret merkezi, 5 cami, 2 sağlık ocağı, kütüphane, 13 spor salonu, otistik çocuklar eğitim merkezi, sevgi evleri, sosyal tesis, sosyal güvenlik il müdürlüğü hizmet binası ve vergi dairesi hizmet binası yapılacağını bildirdi.

Erdoğan, 539 milyon TL'lik TOKİ yatırımları ile Gaziantep ekonomisinin hareketleneceğini, yaşam şartlarının gelişeceğini ifade etti. Yapılacak sosyal alanlar, hastaneler ve diğer tesislerle Gaziantep'in hak ettiği yaşam standartlarının oluşturulması yönünde büyük bir adım atıldığını kaydeden Erdoğan, "AK Parti hükümetimizin kurulmasıyla Türkiye genelinde yatırımlarına devam eden TOKİ, yerel girişimler sonucu Gaziantep'e büyük bir kaynak ayrılmasını sağladı. Başlatılan uygulamaların toplam yatırım bedeli yaklaşık 539 milyon TL'dir. Bunlardan bin 238 konut yoksul gruba yönelik olup, peşinatsız 100 TL taksitlerle ödeme yapılacak. Bin 490 konut ise alt gelir grubuna yönelik üretilmekte olup, 4 bin TL peşin, 180 ay vade ile yaklaşık 250 TL'den başlayan taksitlerle satılmaktadır." diye konuştu.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
25-10-2010
Bu haber toplam 17145 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?