En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 19.02.2018 11:41
TOKİ Emekli Konutları Başvurusu Nasıl Yapılıyor

TOKİ Emekli Konutları Başvurusu Nasıl Yapılıyor

TOKİ tarafından emeklilere özel şartlarda satışa sunulan konutlar için emekli kimlik kartı, SGK dökümü veya emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresinden biri ile TOKİ'ye başvurmak gerekiyor..

 

 
 
Emekliler, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından emekli vatandaşlar için kontenjan açılan konut projelerinden 240 aya kadar vadeli ödeme seçenekleri ile kira öder gibi konut sahibi olabiliyor. Emekli vatandaşların TOKİ'nin kendileri için ayırdığı evlerden alabilmesi için emekli kimlik kartı,  SGK dökümü veya emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresinden herhangi biri ile TOKİ'ye başvurması gerekiyor.
 
Emekli vatandaşlar  "Talep örgütlenmesi" ve "Projelerden kontenjan ayrılması"  olmak üzere iki farklı şekilde ev sahibi yapan TOKİ, yeni projelerde yüzdde 25 emekli kontenjanı ayrılması uygulamasını ise Malatya, Mardin, Şanlıurfa ve Siirt illerinden başlattı.
 
Öte yandan emekliler için kontenjan ayrılan projeler için emekli derneklerine üyelik şartı aranmıyor.
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
12-08-2015
Bu haber toplam 12 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?