En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 24.02.2018 08:11
Toki, Elazığ Deprem Konutları Teslim Edildi

Toki, Elazığ Deprem Konutları Teslim Edildi

Erdoğan deprem konutlarını teslim etti

Elazığ'ın Kovancılar İlçesi'nde TOKİ tarafından yapılan Deprem Konutları teslim töreninde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, depremzedelere bakın ne sözü verdi?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 8 ay önce Elazığ'ın Kovancı'lar ilçesin de meydana gelen depremde evleri yıkılan vatandaşlar için TOKİ tarafından yaptırılan konutların açılış ve teslim törenine katıldı.

Törende konuşan Başbakan Erdoğan şunları kaydetti ;

Elbette gidenleri geri getirmek mümkün değil ama yıkılanı yeniden yapmak daha sağlıkklı konutlar inşaa etmek mümkündür işte biz bunu yerine getirdik. İnşaatlar nisan'da başladı. Şuanda depremin üzerinden yaklaşık 8 ay geçmiş olmasına rağmen kış tam bastırmadan konutların büyük kısmını bitirdik ve bugün teslim ediyoruz. Şuanda 1474 konutu tamamladık ve sahiplerine teslim ediyoruz. Palu'da okcular'da kovancılar'da bir ilkokulu ve 2 cami'yi bitirdiık ve bitirmek üzereyiz. Caami'lerin ve okulların hayırlı olmasını diliyorum. Bu konutların bu kadar kısa sürede bitirilmesinde emeği geçen değerli başbakan yardımcıma,valime,tokiye ve milletvekillerime huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum. Gönül ister ki bu afetler hiç yaşanmasın afetler evlere tesir etmesin can kaybına mal kaybına neden olmasın. Ancak 100 yıllara dayanan çarpık yapılaşma sağlıksız kentleşme plansız programsız inşaa faliyetleri ne yazık ki bunu münkün kılmıyor. 100 yılların ihmali öyle bir yılda giderilmiyor afetlerin önüne geçilemez. Ama tahribatların önüne önlem alınırsa bu konuda daha iyi neticeler alabiliriz. Tek tek her bir vatandaşımız bu konuda tedbirini alacak ve araya bu noktada kamu devreye girecek ve takipcisi olacak elbette.

BAŞBAKAN ERDOĞAN'DAN ELAZIĞ'A BUZDOLABI,ÇAMAŞIR MAKİNASI VE FIRIN SÖZÜ

Biz bu noktada çalışmalarımızı kararlılıkla yürütüyoruz. Bakan arkadaşlarımızla istanbul'da toplantımızı yaptık başta istanbul olmak üzere çalışmalarımızı daha da hızlandırıyoruz. Gerekli yasal düzenlemeler'le bunu yola koyuyoruz. Türkiye'de başlattığımız 4000 üzeri konut dikkat'le inşaa ediliyor. 8 mart 04:32 burada afet oldu biz en hızlı şekilde deprem bölgelerine ulaşıldı, arama kurtarma yapıldı. Bu konutların tamamında oturacak vatandaşlarıma valilik,belediyemiz burada yapacakları çalışmalarla ihtiyac sahibi olanlara Zorlu Holding tarafından buzdolabı,çamaşır makinası, fırın gönderilecektir.

Burada şimdi çimler ekildi ve bu yeşili sizler koruyacaksınız 1 yıl süre ile toki burada hizmet verecektir. Burada mutlu yaşayınız huzurlu yaşayın istiyorum. İnanıyorum ki sizler nasıl ki 12 eylül'de kovancılarda yüzde 96 evet dediyseniz yeşile'de evet mi ? Buradan palu'ya gideceğiz çayımızı içip palu'nun merkeze geçeceğiz. Deprem'de hayatını kaybeten kardeşlerime tekrar Allah'tan rahmet diliyorum. Açılışını yaptığımız tüm konutların ilköğretim okulu'nun camimizin hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca bu sitenin içinde hemen bir süpermarket açılmasının talimaatını veriyoruz.

Sizleri saygıyla selamlıyorum Allah'a emanet olun diyorum gakkoş'larım..


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Elazığ Belediye Başkanlığı Arsa İhalesi 21 Aralık'ta


Elazığ Belediye Başkanlığı mülkiyetindeki 11 adet arsayı, 21 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştireceği ihaleler ile satışa çıkarağını duyurdu..

 

Elazığ Belediye Başkanlığı tarafından yayınlanan ihale ilanına gröe, Hüseynik ve Mornik mevkiinde bulunan toplam 11  adet arsa niteliğindeki gayrimenkul 21 Aralık 2016 günü saat 13.00-15.30 arasında Elazığ Belediyesi'nde kapalı teklif usulü ile ihaleye çıkarılacak.
 
Satışa konu olan ve mülkiyeti Elazığ Belediyesi'ne ait olan 11 arsanın toplam tahmini bedeli 40 milyon 565 bin 447 olarak açıklanırken, arsaların tahmini bedelleri 254 bin 520 lira ile 7 milyon 280 bin 213 lira, geçici teminat bedelleri ise 7 bin 635 lira ile 218 bin 406 lira arasında farklılık gösteriyor.
 
 
07-11-2010
Bu haber toplam 11334 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?