En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 28.02.2015 07:22
TOKİ Denizli'de 68 Bin 324 TL'ye Daire Satıyor

TOKİ Denizli'de 68 Bin 324 TL'ye Daire Satıyor

Denizli Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliğiyle Aktepe Mahallesi Akvadi Mevki'ne yapılan Ak Evler'den 97'si, 6 bin lira peşinat ve kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenlere çekilişsiz kurasız başvuru önceliğine göre satışa sunuldu.

İşbirliği kapsamında TOKİ Finansman Dairesi Başkanı Ayhan Karaca, Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci'yi makamında ziyaret etti. Başkan Yardımcıları Osman Zolan, Mustafa Ünal ve Nilgün Ök'ün de hazır bulunduğu ziyarette Finansman Müdürü Ayhan Karaca, TOKİ'nin Türkiye genelinde yeni bir uygulama başlattığını, uygulamayla dar gelirli herkesin konut sahibi olabileceğini söyledi. Kampanyada Denizli'deki Ak Evler'deki 97 konutun da bulunduğunu kaydeden Karaca, "'Kampanya 10 Ocak - 31 Mart tarihleri arasında geçerlidir. Konutlar 120 metrekare ve 3 oda 1 salonu olan konutlardır. Satış fiyatları ise katına ve yönüne göre değişiyor. Buna göre konutların fiyatları 68 bin 324 lira ile 98 bin 936 lira arasında değişiyor. Tüm konutlar için 6 bin lira peşinat seçeneği bulunuyor. Satışlar, çekilişsiz kurasız başvuru önceliğine göre yapılıyor ve ara ödeme bulunmuyor. Ayrıca önceki satışlarda aranan şartlar da kaldırıldı. Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin bir hane halkı adına 1 adet başvuru yapması ve sözleşme uyarınca sahip oldukları hak ve hükümlülükleri anahtar teslim tarihinden itibaren 1 yıl süreyle 3. kişilere devir ve temlik edemez şartları da kaldırıldı" dedi. Müdür Karaca, konutların hemen teslim edileceğini, dileyen alıcıların istediği zaman konutlarına taşınabileceğini sözlerine ekledi

Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci de yıllarca Bağırsak Deresi olarak bilinen alanın son yıllardaki çalışmalarla Ak Vadi şekline dönüştürüldüğünü ve TOKİ konutlarıyla burada yeni bir hayatın başladığını söyledi. Denizli Belediyesi'nin Ak Vadi'deki alana Denizli'nin en büyük parklarından birini yapacağı belirten Başkan Zeybekci, "Baharla birlikte TOKİ konutlarını kapsayan alanda park yapacağız. Park 400 dönüm alanıyla Denizli'nin en büyük parklarından biri olacak. Sonbaharla birlikte bölgenin bulunduğu alanın çehresi değişecek. Bölgede yaşayan vatandaşların dinlenebilmeleri, spor yapabilmeleri ve stres atarak zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri için ne gerekiyorsa yaptık ve yapmaya devam edeceğiz" dedi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Denizli Defterdarlığı'ndan Satılık 3 Arsa


Denizli Defterdarlığı, konut ve özel eğitim alanı imarlı olan 3 adet arsayı 12 Aralık 2014 tarihinde gerçekleştireceği ihale ile satışa sunacağını duyurdu..

 

Denizli Defterdarlığı,  Çakmak, Gümüşçay ve Saruhan’da yer alan özel eğitim alanı ve konut alanı imarlı 3 adet arsayı ihale ile satışa sunacak.
 
Konuya ilişkin Defterdarlık'tan yapılan açıklamaya göre, satışa konu olan arsaların net kullanım alanları sırasıyle 4 bin 699 metrekare, 6 bin 427 metrekare ve 7 bin 914 metrekare  olup arsalar imar planında A-2, A-4 ve özel eğitim alanı olarak görünüyor.
 
Tahmini fiyatları 1 milyon 763 bin lira, 2 milyon 375 bin lira ve 2 milyon 475 bin lira olarak açıklanan arsaların geçici teminat bedelleri ise 176 bin 300 lira, 237 bin 500 lira ve 247 bin 500 lira olarak kayıtlara geçti.
 
Söz konusu arsaların ihalesi 12 Aralık 2014 tarihinde saat 9.30'da Denizli Defterdarlığı'nda gerçekleştirilecek.
 
İhale ayrıntılarına ulaşmak için TIKLAYINIZ
18-01-2011
Bu haber toplam 32838 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?