En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 22.02.2018 13:04
Toki'den Kayseri'ye Yeni Konut Projesi

Toki'den Kayseri'ye Yeni Konut Projesi

TOKİ Tarafından Oto Galericileri İçin Konut Projesi Başlatılıyor

TOKi Başkanlığı, Talas Belediyesi ve Kayseri Oto Center işbirliğiyle hazırlanan konut projesinin tanıtımı için galericilere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, burada yaptığı konuşmada, TOKi işbirliğiyle çeşitli meslek gruplarını konut sahibi yapmaya çalıştıklarını belirtti.

Daha önce Terziler Odası için 80 konut, Oto Tamircileri Odası için 49 konut ve şehit aileleri için 85 konutluk projeler yapıldığını hatırlatan Yakut, aynı kapsamda oto galeri esnafını da konut sahibi yapmak için çalışma yürüttüklerini bildirdi.

TOKi'nin Kayseri'de yaptığı konut sayısının 11 bini aştığını ifade eden Yakut, kent merkezi ve ilçelerde devam eden diğer TOKi projeleri hakkında da bilgi verdi.

AK Parti Kayseri Milletvekili Ahmet Öksüzkaya da, TOKi uygulamalarının talepler doğrultusunda özele doğru kaymaya başladığını kaydetti.

Özel projeler kapsamında galeri esnafının konut sahibi olması için gayret ettiklerini dile getiren Öksüzkaya, AK Parti iktidarı döneminde büyük bir atılım içine giren TOKi'nin bugüne dek 460 bin konut yaptığını ifade etti.

Kayseri Oto Center Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Ş�imşek de dernek çalışmaları hakkında bilgi vererek, sosyal ve ekonomik alanda birçok sorunlarını çözdüklerini belirtti.

TOKi Finansman Dairesi Başkanı Ayhan Karaca da uygulanması planlanan konut projesi hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Talepler doğrultusunda 2+1 veya 3+1 tek katlı evler yapılmasının planlandığını anlatan Karaca, öncelikle talep sahiplerinden 6'şar bin lira katılım ücreti alınacağını, böylece kesin talep sayısı belirlendikten sonra ihale düzenleneceğini bildirdi.

ihalenin ardından talep sahiplerinden konut bedelinin yüzde 12'sinin peşinat alınacağını anlatan Karaca, 100-120 bin liraya mal olması hedeflenen konutların 180 aya kadar uzatılabilecek taksit ödemelerinin ise konutların tesliminden sonra başlayacağını söyledi.

Toplantıya AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım ve AK Parti il Başkanı Ömer Dengiz de katıldı.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ankara, Antalya ve Kayseri'de Bazı Bölgeler Riskli Alan İlan Edildi


Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile Ankara, Antalya ve Kayseri illerindeki bazı bölgeler, riskli alan, kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edildi..

 

Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararına göre,  Ankara, Antalya ve Kayseri illerindeki bazı ilçe ve mahalleler riskli alan ilan edildi.
 
Karara göre, Ankara İli, Kahramankazan ilçesi, Satıkadın ve Kayı mahalleleri sınırları içerisinde bulunan bazı alanlar ile Antalya İli, Kepez İlçesi, Güneş Mahallesi sınırları içerisinde bulunan alanlar riskli alan ilan edilirken, Kayseri İli, Kocasinan İlçesi, Kuşçu Mahallesi'nde bulunan bazı yerler ise kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edildi.
 
Söz konusu riskli, kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanlarında çalışmalar ve kamulaştırmaların en zaman başlayacağı ise henüz netlik kazanmadı.
04-12-2010
Bu haber toplam 20901 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?