En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 18.03.2018 07:53
TOKİ'den İzmir Evka 5 Evleri Açıklaması

TOKİ'den İzmir Evka 5 Evleri Açıklaması

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin, İzmir Çiğli’de bulunan TOKİ EVKA 5 Evleri'nde yaşanan toprak kaymasına ilişkin bir açıklama yaptı..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı,  İzmir Çiğli’de bulunan TOKİ EVKA 5 Evleri'nde yaşanan toprak kayması tehlikesine ilişkin yazılı bri açıklama yaptı. Daha önce İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu tarafından gündeme getirilen toprak kayması için belediye tarafından zemine 30 fore kazık çakılarak sağlamlaştırma çalışmaları yapılmış ancak TOKİ konutlarına sadece İdare'nin müdahale edebileceği belirtilmişti.
 
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Yardımcısı Ahmet Şahin tarafından yapılan konuya ilişkin açıklamada İzmir'in Çiğli ilçesinde bulunan TOKİ konutlarında toprak kayması sebebiyle incelemeler yapıldığı  ve konutların boşaltılmasını gerektirecek herhangi bir durumun tespit eidlmediği belirtildi.
 
Her açıdan detaylı inceleme yapıldığını belirten Şahin, hazırlanan nihai rapor sonucunda, sorunun çözüm yolunun ortaya çıkacağını , toprak kaymasının ise TOKİ konutlarının üstündeki alanda meydana gelen kanalizasyon patlaması ile tetiklendiğini, AFAD'ın konuyla ilgili raporu 2011 yılında İzmir Valiliği'ne bildirdiğini ve 2012 yılında ise somut çalışma yapılmadığına dair yazı gönderildiğini vurguladı.
 
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
06-05-2015
Bu haber toplam 63 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?