En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 21.03.2018 03:24
TOKİ'den Gaziantep Nizip'e 516 Konut

TOKİ'den Gaziantep Nizip'e 516 Konut

Gaziantep'in Nizip ilçesinde TOKİ tarafından hayata geçirilecek 516 konutluk proje kapsamında inşaat çalışmalarına başlandı..
Başbakanlığa bağlı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Gaziantep'in Nizip İlçesinde inşa edilecek toplam 516 konutun yapım çalışmaları başladı. 
 
Yapılacak konutlar hakkında açıklamalarda bulunan Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan, İlçe genelinde 2 ayrı bölgede yapılacak olan toplu konutlar ile ilgili şantiye çalışmalarının başlatıldığını söyledi. 
 
516 konuttan oluşacak dairelerin 1 yıl içinde tamamlanacağını kaydeden Başkan Akdoğan, sözlerine şöyle devam etti. "Toplam 27 milyon 500 bin liraya ihalesi yapılan toplu konutlardan 344 tanesi 2 artı 1 ve 3 artı 1 şeklinde Zergil Yolu üzerinde belirtilen alan üzerine yapılacak. Geriye kalan 172 daire ise ilçede bulunan Fatih Sultan Mahallesi Hatice Seyit Çeker İlkokulu'nun doğu kısmına yapılacak. Bu evlere talep olması ve vatandaşın ilgi göstermesi halinde yeni toplu konut alanları oluşturacağız. Nizip'e yapılacak Toplu Konutların daha şimdiden ilçemiz vatandaşlarına hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
 
Kaynak: İLKHA

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
05-06-2013
Bu haber toplam 15138 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?