En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 18.03.2018 17:27
Toki Alemdağ Emlak Konutları'nda 83 Bin TL'ye

Toki Alemdağ Emlak Konutları'nda 83 Bin TL'ye

Alemdağ Emlak Konutları Projesinde 58 ila 193 metrekare arasındaki dairelerin satış fiyatı; 83 bin TL ile 293 bin TL arasında değişiyor.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) iştirakçisi Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Anonim Şirketi tarafından İstanbul Alemdağ Emlak Konutları Projesi kapsamında 527 adet konut; kura yöntemi ile satışa sunuldu.

58 ila 193 metrekare arasındaki dairelerin satış fiyatı; 83 bin TL ile 293 bin TL arasında değişiyor.

Alemdağ Emlak Konutları Projesi kapsamında satışa sunulan konutların kura çekimine katılan TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, 500 bin konut hedefine hızlı adımlarla ulaşmaya çalıştıklarını söyledi. Çekilişi gerçekleşen kuralardan ev sahibi olmayanların üzülmemesi gerektiğini aktaran Bayraktar, "Konut yapımımız hızla devam ediyor. Siz de bir sonraki konutlarda ev sahibi olursunuz. Bir sonraki kuralarda size öncelik verebiliriz." dedi. Herkes için yeterli konut temin etmek için gayret ettiklerini dile getiren Erdoğan, "İnsan yerleşimlerini daha güvenli, daha sağlıklı ve yaşanabilir, sürdürülebilir ve üretken yapma hususlarını 'evrensel hedefler' olarak ortaya koyduk." şeklinde konuştu.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz da, insanların kendi evi olmaları ve orada hayatlarını sürdürmelerinin önemli olduğunu belirtti. Düne kadar konut hizmetlerin yüzde biri bile yapılmazken şu an yılda binlerce konut yapılıyor". diyen Poyraz Çekmeköy'ün İstanbul'un yeşille iç içe olan nadir ilçelerden biri olduğunu belirterek, Çekmeköy'ün yakın bir zamanda İstanbul'un en güzel semti olacağını ifade etti.

Konuşmalar ardından Emlak Konutlarının ilk ev sahibi için TOKİ Başkanı Ertuğrul Bayraktar kura çekti. İlk kuranın ardından Çekmeköy Belediye Başkanı tarafından ikinci şanslı evin sahibi de belli oldu.

Kurayla satışa sunulan 527 konut, 58 metrekare ile 193 metrekare arasında değişiyor. Alemdağ Konutları'nda fiyatları 83 bin TL ile 293 bin TL arasında değişiyor. Alemdağ Konutları'nda 146 adet 1+1, 521 adet 2+1 408 adet 3+1, 98 adet 4+1 daireler ve 19 adet villadan oluşan 1192 konut bulunuyor.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Alemdağ Caddesi'nda Hava Paraları Tavan Yaptı


KDM Danışmanlık Genel Müdürü Murat İzci, cadde mağazacılığı trendinin ger döndüğünü ifade ederek özellikle Alemdağ Caddesi'nin ciroda İstiklal Caddesi'ni dahi geride bıraktığını belirtti..

 

Cadde mağazacılığı trendinin yükselmesi ile Ümraniye öne çıktı, hava paraları tavan yaptı. KDM Alışveriş Merkezleri Kiralama ve Yönetim Danışmanlık Genel Müdürü Murat İzci, ciroda Ümraniye'de bulunan Alemdağ Caddesi'nin İstiklal caddesini dahi geride bıraktığını, İstiklal Caddesi'nde milyon dlarları bulan hava parası konusunda pazarlık yapılabilirken Alemdağ cadesi'nde pazarlığn söz konusu olmadığını açıkladı. Bağdat Caddesinde eski binaların ünlü markalar tarafından komple satın alındığını ifade eden İzci, genel olarak caddelerdeki dükkanmalrın metrekare fiyatlarının AVM'leri ikiye katladığını  hatta ayda 150 bin euro kira ödeyen markalar olduğunu sözlerine ekledi.
 
Günümüzde Türkiye'deki en iyi iş yapan caddenin İstiklal Caddesi olduğunu kaydeden İzci, şöyle devam etti:
“Şu anda her ilde bir mecburiyet caddesi var ve markalardan ciddi talep geliyor. Ciroda en iyi İstiklal Caddesi. Herkes oraya girmek istiyor. İkinci sırada Alemdağ Caddesi, üçüncü sırada Bağdat Caddesi geliyor. Alemdağ’da metro bağlantısı yapılıyor. Burada da ciddi hava paraları talep ediliyor ama markalar da razı oluyor. Bağdat Caddesi’nde ise eski binalar satılıyor ve 20 daireli bir bina için 30 milyon dolar talep ediliyor.”
 
Murat İzci, perakende için Kayaşehir’'deki fırsatları vurgularken Kayaşehir’de AVM ve konut projeleri geliştiren Makro İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan, 25 bin kişinin yaşadığı Kayaşehir’de hedefin 1 milyon kişilik bir şehir yaratmak olduğunu ifade ederek şunları söyledi:
“Biz 7 binden fazla konut satan bir grubuz. Bizim Kayaşehir’de 1.500 konutumuz var. Yatırımlarımızı o bölgeye yönlendirdik. Hilton by Hampton otelinin işleteceği bir otelimiz bir de 122 mağazalı Kayaşehir AVM isimli bir AVM’miz var. 100 milyon liralık bir yatırım yaptık. Kayaşehir gelişime çok açık.”
15-08-2010
Bu haber toplam 80043 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?