En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 07.03.2015 02:06
TOKİ Akyazı Stadı Projesi

TOKİ Akyazı Stadı Projesi

TOKİ'nin Trabzonspor'un maçlarını oynayacağı Akyazı Projesi'nin görüntülerini yayınladı

TOKİ, Akyazı Projesi’nin son şekliyle fotoğraflarını yayınladı. Muhteşem bir görüntüye sahip olan 660 dönümlük dolgu alanı üzerinde yer alan projenin tamamlanmış şeklinde gece görüntüsü yer alıyor.

Trabzon’un ve Trabzonsporluların dört gözle beklediği Akyazı Projesi ile ilgili TOKİ bazı fotoğraflar ve bilgiler yayınladı.

Anadolu kulüplerinin kullandığı yorgun statları yenileyen TOKİ Trabzonspor’a da dünya standartlarında bir stat kazandıracak. Trabzon Akyazı Spor ve Kültür kompleksi, Karadenizin doldurulmasıyla elde edilecek alana yapılacak. Türkiye’nin en kapsamlı spor komplekslerinden biri olacak Akyazı Projesi, 660 dönümlük dolgu alan üzerinde yer alacak.

Dolgu ve tahkimat işlemlerinin tamamlanmasından sonra Trabzonspor’un maçlarını oynayacağı 40 bin kişilik stadın yapımına başlanacak. Proje kapsamında; 40 bin kişilik stadın yanı sıra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü hizmet binası, 3 bin seyirci kapasiteli kapalı spor salonu, 1 adet doğal, 1 adet sentetik yüzeyli çim futbol sahası, 6 adet açık tenis kortu, 1 adet 3 bin seyircili centerkort (izleyici alanları bulunan tenis kortu), kamp eğitim merkezi binası ile çevresinde 3 adet doğal çim yüzeyli futbol sahası, 1 adet açık basketbol, voleybol ve tenis sahası ile sporla ilgili diğer sosyal donatı alanlarının da yer alacağı spor kompleksi hizmete sunulacak. Stat inşaatının başlatılması için denize dolgu işlemleri hızla yürütülüyor. TOKİ Akyazı Stadının temelini atmak için gün sayıyor.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ'den 8 Bin TL Peşinat + 450 TL Taksitle 2+1 Ev


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, sosyal konut edinmek isteyen vatandaşlara 8 bin lira peşinat ve aylık 450 lira taksitle 2+1 sahibi olma imkanı sunacaklarını söyledi.

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, TOKİ Başkanı M.Ergün Turan, konuk olduğu canlı yayın programında,  TOKİ'nin yakın zamanda hem yurtiçinde hem de yurt dışında farklı projeler hayata geçireceğini açıkladı.
 
TOKİ olarak lüks konutları dar gelirli vatandaşlara yönelik konut projelerini finanse etmek için inşa ettikleirni vurgulayan TOKİ Başkan Turan, TOKİ'nin sadece lüks konut ürettiğina dair bir algı olduğunu, ancak İdare olarak sosyal konut üretmek için bunu finans etmek zorunda olduklaırnı söyledi.
 
Orta ve alt gelir grubu konutlarla ilgilendikleirni ve üst segmente hitap eden konutlarla ilgilenmediklerini belirten Başkan Ergün, Türkiye genelinde özell,ikel sosyal konut sıkıntısının yaşandığı bmlgelerde çok farklı idisplinler geliştirdiklerini  ve yeni projeleri haley etmeye başladıklarını belirterek Ekim 2014 tarihinden bu yana 5 bin konutluk ihale gerçekleştirdiklerini söyledi.
 
Önümüzdeki haftalarda İstanbul'da sosyal konut projesine ilişkin kura çekilişinin gerçekletirileceğini açıklayan Başkan Ergün, yaklaşık 1500 konutun vatandaşa arz edileceğini, ayrıca Şanlıurfa'da, Gaziantep'te, Diyarbakır'da ve Manisa'da büyük çaplı projeler hayata geçirmek için hazırlandıklarını söyledi.
 
Sosyal konut edinmek isteyen vatandaşlar için 8 bin lira peşinat ve 450 lira taksitle 2+1 daireye sahip olma imkanı sunacaklarını belirten Başkan Ergün, Anadolu'da yaşayan vatandaşlar için bu şartlarda konut sahibi olmanın uygun olduğunu ve bunun da sosyal devlet anlaşıyı ile mümkün olabileceğini söyledi.
 
 
 
 
21-04-2011
Bu haber toplam 33180 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?