En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 24.04.2018 02:04
TOKİ 54 Arsasını Açık Artırmayla Satacak

TOKİ 54 Arsasını Açık Artırmayla Satacak

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı yazılı bir açıklama yaparak 12 ilde bulunan toplam 54 arsayı 23 Mart tarihinde açık artırma ile satışa çıkaracağını duyurdu..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, 12 ilde yer alan toplam 54 adet arsasını, TURYAP aracılıüğı ile satışa çıkarıyor.  Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Iğdır, İstanbul, İzmir, Ordu, Sivas, Trabzon ve Van illerinde bulunan satışa konu arsaların toplam metrekaresi 527 bin 206 olarak açıklanırken arsaların  yaklaşık 663 milyon lira muhammen bedelle açık artırmaya çıkarılacağı belirtildi.
 
TOKİ'den yapılan açıklamada satışa konu olan arsaların konut, ticaret, özel sağlık, özel kreş, özel eğitim, özel ortaöğretim, küçük sanayi, bakım ve akaryakıt istasyonu, turizm, depolama, spor ve otel alanı niteliğinde olduğu  ve müzayedenin 23 Mart saat 13.30'da TOKİ'nin Ankara Bilkent'teki merkezinde gerçekleştirileceği bildirildi.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
13-03-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?