En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 06.03.2015 16:10
Suluova TOKİ 2. Etap Evleri Hızla Yükseliyor

Suluova TOKİ 2. Etap Evleri Hızla Yükseliyor

Amasya'nın Suluova ilçesinde TOKİ tarafından inşa edilen Suluova TOKİ Evleri 2. Etap'ta toplam 456 adet konut inşa ediliyor..

 

Suluova Belediye Başkanı Mahmut Boz, Suluova TOKİ 2. Etap konutlarının da hızla inşa edildiğini belirterek projelerle ilçenin silüetinin değişeceğini ifade etti.
 
Boz, yaptığı açıklamada, yapımı devam eden 2. Etap TOKİ Konutları hakkında bilgi vererek, "456 adet toplu konutumuz hızla yükselmeye başladı. İki blokun kaba inşaatı tamamlandı, diğerleri de yükseliyor. Bir yıl gibi kısa sürede konutlar hak sahiplerine teslim edilecek" diye konuştu.
 
Tüm başvuranlara konut yapıldığını belirten Boz, "Başvuruda bulunarak peşinat yatıran 456 vatandaşımızın mağdur olmaması için 456 adet konut yapılmasını temin ettik. Çünkü peşinat yatırıp da kurada ismi çıkmayan vatandaşımızın durumu bizleri çok üzüyordu. Bunun önüne geçmek için tüm başvuranlara konut verilmesini sağladık" dedi.
 
Hak sahiplerine 3 yıl önce verilen 264 adet 1. Etap TOKİ ve inşaatı devam eden 456 adet 2. Etap TOKİ konutlarının ilçede doğal kentsel dönüşümü başlattığını belirten başkan Boz, şöyle devam etti:
 
"TOKİ'nin 1 ve 2. etap konutları ilçemizin siluetini değiştirecek. İlçemizde doğal bir kentsel dönüşüm yaşanıyor. 3 yıl önce hak sahiplerine teslim edilen 1. Etap TOKİ konutları bunu başlatmıştır. Nitelikli TOKİ konutlarının rahat yaşam ortamını gören vatandaşlarımız artık gecekondu tipi yapılarda oturmak istemiyor, kaloriferli ve asansörlü modern yapılarda yaşamak istiyor. Bu gelişmelere bağlı olarak ilçemizdeki emlak fiyatları da son 3 yıl içerisinde 5 kat arttı. Bu durum ilçemizin gelişmeye başladığının net göstergesidir."
 
Nitelikli konut sayısını artırmak ve yoğun başvurulara cevap vermek için ilçede üçüncü bir toplu konut çalışması yaptıklarını belirten Başkan Boz, "400 ile 500 adet yeni toplu konut yapılması yönünde çalışmalarımız sürüyor. TOKİ konutlarıyla özel müteahhitlerin yaptığı nitelikli konutlar sayesinde Suluova kabuk değiştiriyor. Kaliteli yeni yaşam alanlarıyla artan istihdam alanları sayesinde ilçemizde hızlı bir gelişme ve büyük bir sıçrama yaşanıyor" diye konuştu.
 
Başkan Boz, ülke genelinde başlatılan kentsel dönüşüm çalışmalarının ilçede de uygulanması için planlamalar yaptıklarını sözlerine ekledi.
 
Kaynak: AA
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, 57 İlde Yurt ve Pansiyon İnşa Ediyor


TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, İdare'nin hali hazırda 57 ilde 57 bin 852 kişi kapasiteli 166 yurt ve pansiyon projesi hayata geçirmekte odluğunu söyledi..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan,  57 bin 852 kişi kapasiteli 166 yurt ve pansiyon projesi hayata geçireceklerini, proje ve ihale aşamasında toplam 43 yurt ve 13 pansiyonla ile yaklaşık 100 bin öğrencinin barınma sorununun çözüleceğini belirtti.
 
TOKİ'nin, Milli Eğitim Bakanlığı ve YURTKUR ile imzaladığı protokoller kapsamında hayata geçirilecek olan ve otel konforu sunan yurt ve pansiyon projeleri kapsamında yeni eğitim ve öğretim döneminde 10 bin 276 öğrenci kapasiteli 19 yurt hizmete girecek.
 
Kırıkkale'de 750 kişilik yurt ihalesi 25 Mart tarihinde, Sivas Şarkışla'da  500 kişilik yurt ihalesi 31 Mart tarihinde yapılacağını açıklayan Turan, Giresun'da 1000 kişi kapasiteli yurt ile Hatay İskenderun'da 750 kişilik yurt, konferans salonu, altyapı ve çevre düzenlemesi işinin ihalelerinin gerçekleştirlidiğini söyledi.
 
Proje aşamasındaki 31 bin 590 kişi kapasiteli 41 yurt ile TOKİ'nin toplamda 63 bin 751 kişi kapasiteli 96 yurt rakamına ulaşacağını söyleyen Başkan Turan,Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığı protokoller kapsamında, ortaöğrenimdeki öğrencilerinin de barınma sorununa yönelik projeler geliştirdiklerini belirtti.
01-11-2012
Bu haber toplam 10404 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?