En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 19.12.2014 04:16
Seyhan TOKİ Kıyıkent Evleri'nin Temeli Atıldı

Seyhan TOKİ Kıyıkent Evleri'nin Temeli Atıldı

Adana Seyhan'da kentsel dönüşüm projesi kapsamında inşa edilecek olan Kıyıkent Evleri projesinin ilk etabının temeli atıldı..

 

Adana Seyhan'da TOKİ ve Seyhan Belediyesi işbirliği ile hayat ageçirilecek olan 10 bin konutluk kentsel dönüşüm projesi Kıyıkent Evleri'nin 30 blok ve 1398 konuttan oluşacak etabının temeli atıldı.
 
Barış ve İsmetpaşa mahallerinde 330 dekarlık alana inşa edilecek olan Kıyıkent Evleri projesi için Seyhan'da ikamet eden vatandaşların yüzde 86'sı ile anlaşıldı.
 
Seyhan Belediyesi Kıyıkent Evleri'nin dışında kentsel dönüşüm 32 hektarlık kentsel dönüşüm alanında toplam 2 bin 610 konut inşa edecek. Yeni yerleşim alanında alışveriş merkezi, kafe, restoran, çarşı, cami, market ve sosyal tesisler de bulnacak.
 
Kıyıkent Evleri projesindeki daireler  2+1,3+1 ve 4+1 tipinde olup; büyüklükleri 119 metrekare ile 188 metrekare arasında değişcek.
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İMKON: Ekonomik Dönüşüm Paketi Tatmin Edici Değil


Ekonomik Dönüşüm Programı kapsamında bugün Başbakan Davutoğlu tarafından açıklanan 2. Paketi değerlendiren İMKON Başkanı Tahir Tellioğlu, paketin müteahhitleri tatmin etmediğini belirtti..

 

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Başkanı Tahir Tellioğlu, bir basın açıklaması yaparak, bugün Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan Ekonomik Dönüşüm Programının, 2. paketini değerlendirdi.
 
Paketi genel olarak olumlu bulduklarını belirten Tellioğlu, Türkiye ekonomisinin lokomotifi konumda olan inşaat ve müteahhitlik sektörü sorunlarına yönelik çözümlere yeterince açıklık getirilmediğini vurguladı.
 
Söz konusu paketin inşaat sektörünü tatmin etmediğini de belirten İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu, yeni imar planları ile oluşan rantın haksız kazanç ve adaletsizliğe sebep olduğunu ve buna karşı olduklarını belirterek gereken desteği vermeye hazır olduklarının altını çizdi.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bürokratlar tarafından perdelenen ‘Müteahhitlik Hizmet Taslağı'nın bir an önce yasalaşması gerektiğinin de belirtildiği açıklamada, sektörün belirsizlikler yumağı haline geldiği ve bunun tek çözümünün de Müteahhitlik Hizmet Taslağı olduğu belirtildi.
 
 
 
31-10-2012
Bu haber toplam 25875 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?