En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 18.03.2018 07:30
Şehit Annesine Kayseri TOKİ Ev Verdi

Şehit Annesine Kayseri TOKİ Ev Verdi

TOKİ şehit İstihkam Uzman Çavuş Birol Mutlu'nun annesi Zümrüt Mutlu'ya ev verdi

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Kayseri'de TOKİ tarafından Terziler ve Konfeksiyon İmalatçıları Odası üyeleri için yapılan konutlardan birinin anahtarını, Hakkari'de mayın patlaması sonucu şehit olan İstihkam Uzman Çavuş Birol Mutlu'nun annesi Zümrüt Mutlu'ya verdi. Şehit annesi, anahtarı alırken gözyaşlarına hakim olamadı. Yakut, anahtarı verirken, "Zümrüt Mutlu, benim köylümdür. Zümrüt anne, Terziler Odası bu organizasyonu yaptıktan sonra beni aradı. 'Terzilere verilen evden bir tane de bize verin' dedi. Kayseri OSB Başkanı Ahmet Hasyüncü evin peşinatını yatırdı. İş adamı Mustafa Yalçınkaya da tefrişatını yaptırdı ve taksitlerini ödeyecek. Hayırlı, uğurlu olsun'' dedi.

Sabah


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
26-07-2010
Bu haber toplam 5655 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?