En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 20.02.2018 17:22
Malatya Basın Sitesi'nde Konut Sayısı 452'ye Çıkarıldı

Malatya Basın Sitesi'nde Konut Sayısı 452'ye Çıkarıldı

TOKİ tarafından Malatya'da basın mensupları için inşa edilecek olan projedeki konut sayısı 368'den 452'ye çıkarıldı..

 

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Malatya Belediyesi işbirliğiyle Malatya’da basın çalışanları ile gazilere yapılacak olan konut sayısının 368’den 452’ye çıkarıldığı belirtilirken, ihalenin önümüzdeki günlerde yapılacağı ifade edildi.
 
Basın kuruluşlarını ziyaret eden AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, basın çalışanları ile gazilerin üye olduğu konutların gecikmesiyle ilgili basın çalışanlarının sorusu üzerine TOKİ yöneticilerini aradı. Gazeteciler ve gazilerin ortak projesi olan konutların hangi aşamada olduğunu soran Milletvekili Öz’e, TOKİ yöneticileri konutların yapılacağı Beydağı'ndaki yerleşim bölgesinde su deposu sorunu olduğunu, bunu Malatya Belediyesi ile yaptıkları görüşmeler sonunda çözdüklerini açıkladılar.
 
Bunun üzerine açıklama yapan Milletvekili Ömer Faruk Öz, "Belediyemizin, Malatya Gazeteciler Cemiyeti ve Malatya Gaziler Derneğiyle müşterek yaptığı bu projenin tüm eksikleri tamamlanarak proje ihale aşamasına gelmiştir. Eylül ayı içerisinde ihale edilmesini beklemekteyiz. Proje 452 konut ve 2 adet iş merkezinden oluşmaktadır. Malatya'da basın mensuplarının ve gazilerimizin yararlanacağı bu projeyi milletvekili arkadaşlarımızla birlikte yakından takip etmekteyiz" dedi.
 
Malatya Belediyesi, daha önceden 368 adet olarak belirlediği konut sayısının gelen talep üzerine 452'ye çıkarılması amacıyla projeye ek arsa tahsisi yaptı. Belediye meclisinden de geçen proje kapsamında 2 adet de iş merkezi yapılması karara bağlandı. Malatya Belediyesi'nin hazırladığı bu proje 25 kadar ilde gazeteciler cemiyetlerinin kendi belediyelerine Malatya'yı örnek göstermelerine neden oldu.
 
Konutların ihalesinin gerçekleştirilmesinin ardından konutların yapılacağı bölgeye 'Basın Sitesi' adı verilmesi düşünülüyor.
 
 
 
Kaynak: Malatya Güncel

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
22-08-2012
Bu haber toplam 5184 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?