En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 22.02.2018 13:00
Kayseri Sarız TOKİ Konutları'nın İhalesi Yapıldı

Kayseri Sarız TOKİ Konutları'nın İhalesi Yapıldı

TOKİ tarafından Kayseri Sarız'da yerel mimaride inşa edilecek 110 konutu kapsayan Kayseri Sarız TOKİ Konutları proejeinin ihalesi dün yapıldı..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, sosyal konut projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Bu kapsamda kayseri Sarız'da toplam 110 konut inşa edecek olan TOKİ,  söz konusu proje için inşaat yapım işi ihalesi gerçekleştirdi.
 
Tamamı yerel mimaride olacak Kayseri Sarız TOKİ Konutları projesinin konuıt inşaatlarının yanı sıra ticaret merkezi inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi işini de kapsayan ihalesi 27 Haziran Pazartesi günü gerçekleştirildi.
 
 
Sarız ilçesi Bahçeli Mahallesi’nde konumlandırılacak olan Kayseri Sarız TOKİ Konutları projesinde konutlar zemin+3 kat yüksekliğindeki bloklarda yer alacak olup 2+1 ve 3+1 planında olacak.
78 konutun 2+1, 32 konutun ise 3+1 olacağı projede konutların dış cephe elemanları,  köşe süslemeleri ve taş kaplama gibi özelliklere sahip olacak.
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
28-06-2016
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?