En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 20.02.2018 17:24
Kars'a Kentsel Dönüşüm Çerçevesinde 2 Bin 626 Konut Yapılacak

Kars'a Kentsel Dönüşüm Çerçevesinde 2 Bin 626 Konut Yapılacak

Kars'ta, içerisinde sosyal ve ticari merkezlerin bulunduğu 2 bin 626 konutluk kentsel dönüşüm projesi, şehrin çehresini değiştirecek.

Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, TOKİ ile birlikte yürütülecek olan 200 milyon lira maliyetli projenin 2011 yılının en büyük projesi olduğunu belirtti.

Kent merkezindeki Atatürk ve Bayrampaşa mahallerinde yapılacak projeyle ilgili planlamanın yapıldığını ifade eden Bozkuş, ''Kentsel dönüşüm projesi kapsamında 60 blokta yaklaşık 2 bin 626 konut yapılacak. Tasarım projesi hazırlandı. İçerisinde 2 ticaret merkezi, dini tesisler, eğitim tesisleri, sosyal tesisler, sağlık tesisleri yer alacak'' dedi.

Kars Belediyesi, 28 milyon lira maliyetli şehir içme suyu şebekesi ishale hattı çalışmaları ile arıtma tesisi projesini 2011 yılında bitirmeyi planlıyor.

2010'da 15 bin metrekarelik alanda beton parke ve kaldırım çalışması yapan belediye, 10 bin ton asfalt malzemesi üreterek bozuk olan yolların bakım ve onarımını yaptı.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu Hattı'nda Test Sürüşleri Başladı


Azerbaycan Devlet Demir Yolları, yazılı bir açıklama yaparak, Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu Hattı'nın Gürcistan kısmındaki inşaatının bitmek üzere olduğunu ve test sürüşlerinin yapıldığını bildirdi..

 

 
Azerbaycan Devlet Demir Yolları tarafından yapılan açıklamada, Bakü-Tiflis-Kars Demir Yolu Hattı'nın Gürcistan kısmındaki inşaatının tamamlanmak üzere olduğu açıklandı.Açıklamada, söz konusu hattın  Gürcistan'dan Türkiye sınırına kadar olan bölümünde dizel lokomotiflerle deneme sürüşleri gerçekletirildiği de bildirildi.
 
Ahılkelek istasyonunda yüklü vagonların tekerlek değiştirme denemelerinin başarılı olarak gerçekleştirildiği vurgulanan açıklamada, aynı istasyonda yüksek tonajlı konteynerlerin bir vagondan diğer vagona taşıma işleminin de test edildiği belirtildi.
 
Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan işbirliği ile hayata geçirilmekte olan hattın hattın 2017 yılının ilk yarısında faaliyete başlaması bekleniyor.
27-12-2010
Bu haber toplam 8835 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?