En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 17.03.2018 18:37
İzmir Uzundere Toki Konutlarında Yaşam Başladı

İzmir Uzundere Toki Konutlarında Yaşam Başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, TOKİ'den satın alınan Uzundere'deki 2 bin 688 konutun ilk sakinleri evlerine yerleşmeye başladı.

 

Belediye, TOKİ tarafından yapılan 3 bin 80 konuttan bin 764 adedini Kadifekale heyelan bölgesindeki vatandaşlar için, 924'ünü de diğer kentsel dönüşüm çalışmalarında kullanmak için toplam 2 bin 688 konutu satın almıştı. Anahtar teslim sürecinin kademeli olarak devam ettiği Uzundere'deki konutlardan toplam bin 95 hak sahibi yararlanacak.        
 
Bakanlar Kurulu kararıyla 1978 yılında afete maruz bölge ilan edilen 420 bin metrekare alan üzerindeki İmariye, 19 Mayıs, Vezirağa, Hasan Özdemir, Yeşildere, Kosova, 1.Kadriye, Altay ve Kadifekale mahallelerinde 20 Temmuz 2006 tarihinde kamulaştırma kararı alınmıştı.
        
VATANDAŞLAR EVLERDEN MEMNUN
Abbas Devebacak adlı vatandaş, yaptığı açıklamada, Kadifekale'de deniz manzaralı 3 katlı evi olduğunu ama heyelan bölgesinde bulunduğu için evleri boşaltma kararı alınınca hiç tereddüt etmeden Uzundere'ye taşınmayı kabul ettiğini belirtti. 
 
Uzundere'deki evleri çok beğendiğini ifade eden Devebacak, ''Buradaki manzara Kadifekale'den çok daha güzel ve her yeri görüyor. Kale'deki bayrağı bile buradan görebiliyoruz'' görüşünü bildirdi. ( Toki Uzundere )

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
13-06-2010
Bu haber toplam 15732 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?