En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 19.02.2018 11:39
Irak ve Ürdün TOKİ'yi Bekliyor

Irak ve Ürdün TOKİ'yi Bekliyor

Bayraktar'la görüşen Irak ve Ürdün'lü yetkililer TOKİ'den ülkelerinde konut yapmasını istedi.

Görüşmelerde Irak'la petrol karşılığı konut yapım anlaşması olabileceği belirtildi. TOKİ'ye yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre; Iraklı yetkiler, "Irak'ta 3 yılda 2 milyon konuta ihtiyaç var. Biz kendi kaynaklarımızla ancak 15 binini yaptık. Size arsa verelim, satış garantisi verelim ve önümüzdeki günlerde konut yapımı için protokol imzalayalım" teklifinde bulundu. Bayraktar'ın bu teklifi, "Değerlendirelim. Ortak bir şirket kurabiliriz. Venezüella ile gündeme gelen petrol karşılığı konut anlaşmasının benzerini yapabiliriz" diye yanıtladığı öğrenildi. TOKİ Başkanı'nın Ürdün'den gelen "3 yılda 100 bin konut hedefimiz var. Bunun 8 bin 500'ünü ürettik. TOKİ modelini Ürdün'e taşımak istiyoruz" teklifine de, "Ürdün'de pilot bir uygulama yapabiliriz" cevabını verdiği belirtiliyor. TOKİ'ye, petrol karşılığı konut teklifi ilk olarak Venezüela'dan gelmiş, Venezüela Başkanı Hugo Chavez, TOKİ yetkililerini ülkesine davet etmişti.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
05-03-2011
Bu haber toplam 6909 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?