En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 17.03.2018 08:16
Hüseyin Ünsal: TOKİ İhalelerinin Toplam Bedeli Nedir

Hüseyin Ünsal: TOKİ İhalelerinin Toplam Bedeli Nedir

CHP Amasya Milletvekili Hüseyin Ünsal, Toplu Konut İdaresinin (TOKİ) 2003-2010 yılları arasında gerçekleştirdiği ihalelerin toplam bedelini sordu.
Ünsal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu önergede, 2003-2010 yılları arasında TOKİ tarafında gerçekleştirilen ihalelerin toplam bedeli ne kadardır Bu tutarların yıllara göre dağılımı nasıldır sorularına yer verdi.Bu yıllar arasında yapılan ihalelerle ilgili ne kadar hak ediş ödemesi yapıldığını öğrenmek isteyen Ünsal, önergesinde şunları kaydetti: 2003-2010 yılları arasında yapılan ihalelerin kaçı Kamu İhale Kanunu hükümleri, kaçı bu kanun kapsamı dışında gerçekleştirilmiştir Bu ihalelerin ayrı ayrı toplam bedeli ne kadardır Bu yıllar arasında açık ihale usulü ile yapılan ihalelerden, kaç tanesi ihalenin iptal edilmesi sonrası pazarlık usulü ihaleye dönüştürülmüştür Bu ihaleler hangileridir İptal edilen açık ihalelerin ayrı ayrı iptal nedenleri

nelerdir Açık ihalelerin fesih edilmesi dolayısıyla firmaların teminatları idareye gelir olarak kayıt edilmekte midir Hangi ihalelerin iptali dolayısıyla, ne kadar teminat gelir olarak kayıt edilmiştir

AA
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
21-04-2010
Bu haber toplam 5259 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?