En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 18.03.2018 07:31
Hüseyin Aslan: TOKİ Konut Üretmeli

Hüseyin Aslan: TOKİ Konut Üretmeli

Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, belediye başkanlarını ve TOKİ'yi arsa üretme ve sosyal konut uygulamalarını yaşama geçirme konusunda göreve çağırdı.
Aslan, Sabit gelirlilerin konut sahibi olması için TOKİ konut üretmeli dedi.Faiz indirimi

Aslan, konut kredilerindeki son faiz indirimlerinin dar gelirlilerin konut konusundaki talihini değiştirmediğini vurguladı. TOKİ'nin dar gelirlilere yönelik toplu konut uygulamalarına İzmir'de diğer şehirlerden daha seyrek rastlandığını öne süren Aslan, İzmir'de bu tip konutların yapılabileceği arsaların üretilmesi konusunda yerel yönetimlerin de üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerekiyor. Türkiye'nin bugünkü ekonomik durumu, düşük gelirlilere, metrekaresi 600-700 TL olan bir eve taksitle sahip olma imkanı vermiyor. Kentsel yenileme konusunda kararlı adımlar atacak merkezi-yerel yönetim işbirliği kurulmadığı sürece, bu mümkün olmayacak dedi.

Yeni Asır
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Yanan Hüseyin Avni Paşa Köşkü'nde Elektrik Bağlantısı Yokmuş


Cengiz İnşaat’ın sahibi olduğu Hüseyin Avni Paşa Köşkü’nde 28 Haziran'da meydana gelen yangın olayı ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Anadolu Yakası İtfaiye Müdürlüğü tarafından hazırlanan rapor yayınlandı..

 

Üsküdar Fethipaşa Korusu’nda Cengiz İnşaat’ın sahibi olduğu Hüseyin Avni Paşa Köşkü’nün 28 Haziran tarihinde tamamen yanması sonrası hazırlanan raporda yangın sebebinin elektrik kontağı  olma ihtimali ortadan kalkmış oldu.
 
Yangına 10 araç 25 personel ile müdahale eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Anadolu Yakası İtfaiye Müdürlüğü, yangının çıkış nedenini tespit edemedi.
 
Müdürlük tarafından hazırlanan raporda şu ifadeler yer aldı:
“Binanın tüm cephelerine müdahale edilerek, 45 dakika içerisinde yangın kontrol altına alınmış ve soğutma çalışmaları başlamıştır. Ayrıca ormana sirayeti önlemek için yerden müdahale edilirken hava desteği de alınmış ve sirayet önlenmiştir. Yapılan araştırmada metruk köşkte elektrik bağlantısı olmadığı tarafımızdan tespit edilmiş, köşkün tamamen yanması nedeniyle yangın çıkışına sebep olacak herhangi bir unsura rastlanmadığından çıkış sebebi tespit edilememiştir” 
 
 
23-03-2010
Bu haber toplam 6174 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?