En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 22.02.2018 02:55
Gaziantep'te 100 Tl İle Yoksullara Ev

Gaziantep'te 100 Tl İle Yoksullara Ev

TOKİ Finansman Dairesi Başkanlığı'nda, Doğu ve Güneydoğu bölgesinde konut satışlarının sorumlusu, Hasan Hüseyin Çelik, 2003'ten 2010 yılına kadar, Gaziantep'te yürütülen 7 bin 656 tanelik konut projesinin tamamlandığını söyledi.

Sadece konutlar yapıp teslim etmediklerini belirten Çelik, bunun yanında, 6 İlköğretim Okulu, 2 Lise, 2 Kreş, 8 Spor Salonu 6 Ticaret Merkezi 5 Camii, 2 Sağlık Ocağı, 1 Kütüphaneyi tamamlayarak teslim ettiklerini kaydetti.
Gaziantep'te yatırımların devam ettiğini açıklayan Çelik, "Şu anda inşaatı devam eden 602 konut, 3 İlköğretim Okulu, Hastane ve 3 tane de Spor Salonu devam ediyor. Devam eden ve tamamlanan yatırımlarımız şu anda 8 bin 500'e ulaşmış durumda" dedi.
Bu yatırımların Gaziantep için büyük bir yatırımlar olduğunun altını çizen Hüseyin Çelik, "Yaptığım araştırmaya göre; Doğu ve Güneydoğu da Gaziantep olarak sadece Diyarbakır ile yarışıyoruz. Diğer illerde en öndeyiz. Başlatılan ve uygulanan yatırım bedeli ise şu ana kadar 527 TL'ye ulaşmış. Bu da Türkiye Cumhuriyeti'nin bir yere yaptığı önemli bir rakamdır. Bundan sonra ise proje ve ihale aşamasında olan yatırımlarımız var. Ayrıca durumu bozuk olan yerlerde de kentsel dönüşüm çalışmalarımız olacak" diye
konuştu.
Çelik konuşmasını şu sözlerle tamamladı:
"Türkiye çapında 113 adet 1+1 100 TL taksitle yoksul konut projemiz mevcut. Bunun içerisinde 20 il yok ama biz buna Gaziantep'i dahil ettik. Bunda da milletvekillerinin ve belediye Başkanlarının üstün gayretleri oldu. Gaziantep'e 320 adet ilave edebildik. Çünkü 592 adet konut hala devam ediyor. Yılbaşına doğru o konutları yoksul vatandaşlarımıza teslim edeceğiz"

İHA


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
23-07-2010
Bu haber toplam 19371 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?