En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 18.03.2018 19:24
Gaziantep Serinevler Sakinleri, TOKİ'ye Tepkili

Gaziantep Serinevler Sakinleri, TOKİ'ye Tepkili

Gaziantep Serinevler TOKİ sakinleri, 6 ayda bir verilen faizin ödenen taksitler kadar olmasına isyan ederek, yolu trafiğe kapattı.

Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında inşa edilen ve 2009 Mayıs ayında teslimatı yapılan 550 konutluk Perlikaya-Serinevler alt gelir grubu toplu konutlarında oturan vatandaşlar, 6 ayda bir verilen faiz tutarının altı aylık taksit tutarı kadar olduğunu ve bu faizler nedeniyle icralık olduklarını belirterek, havaalanı yolunu trafiğe kapattı.

Verilen taksit faize gidiyor
Bankadan aldıkları borç ödeme tablosu ile şok yaşadıklarını belirten mağdurlardan Süleyman Demir; “Altı ay önceki listede vermem gereken para 74 bin 910 TL olarak gözüküyor altı ay boyunca her ay 420 TL altı ayda toplam 2 bin 520 taksit ödediğim halde benim toplamda vereceğim 74 bin 910 TL’den sadece 643 TL’si anaparadan düşülmüş, kalan bin 877 TL ise, faize gitmiş.” diyerek tepkisini dile getirdi.

TOKİ Mağdurları Yaptıkları basın açıklamasında; “Bizler her altı ayda bir gelen faiz oranını sadece taksitlere geldiğini, bazılarımız ise ev fiyatlarına faiz oranının ekli olduğunu zannediyorduk, Ancak gelen Zam (ÜFE, TÜFE ve Memur Maaş zammı) genel toplama geliyormuş” dedi.

Konutların değerinden fazla fiyata satıldığını iddia eden vatandaşlar, yetkililere seslenerek; satın aldıkları konutların bir komisyonca görülerek incelenmesini ve konut fiyatlarının yenden değerlendirilmesini istedi. Taksitlerin ödenebilir düzeye indirilmesini talep eden TOKİ sakinleri, açılan haciz davalarının kapatılmasını istediler.

TOKİ sitelerinden anayola kadar yürüyen mağdurlar, yolu bir süre trafiğe kapattıktan sonra eylemlerine son vererek olaysız bir şekilde dağıldı.

Şefik Mert – İLKHA


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
12-08-2010
Bu haber toplam 13215 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?