En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 17.03.2018 14:36
Gaziantep Şahinbey TOKİ Konutları'nda Son Durum

Gaziantep Şahinbey TOKİ Konutları'nda Son Durum

Etiler Mahallesinde 296 konut, Serinevler Mahallesinde ise 300 konutun inşaatına başlandığını kaydeden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 2011 yılında 2 bin konut yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Üç bölgede 16 mahallede toplam 35 bin evi kapsayan kentsel dönüşüm projesinde değer tespit çalışmasının tamamlandığını ifade eden Gaziantep merkez ilçe Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, vatandaşların mağdur olmaması ve modern yaşam alanlarının sağlanması için konut üretim çalışmasına ağırlık verdiklerini belirtti. Tahmazoğlu, “Çarpık yapılaşmalardan kurtulmak ve vatandaşımıza ucuz konut üretmek için çalışmalarımıza başladık. İlk olarak Etiler mahallesinde TOKİ işbirliği ile 296 konutun inşaatına ve belediye olarak bizde Serinevler mahallesinde 2+1 300 konutun inşaatına başladık. Amacımız 2011 yılı içerisinde 2 bin konut üretmek, bunun için yine Serinevler, Güzelvadi, Kahvelipınar ve Karataş bölgesinde konut alanlarımız belirlendi ve bu yıl içerisinde bunların da çalışmasına başlayacağız” dedi.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
07-01-2011
Bu haber toplam 37527 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?