En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 18.03.2018 23:26
Esenler'de Dönüşüm Konutları Teslim Ediliyor

Esenler'de Dönüşüm Konutları Teslim Ediliyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından İstanbul Esenler’de kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmaları kapsamında inşa edilen 182 konut için teslim süreci bugün başladı..

 

İstanbul Esenler’de  kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmaları kapsamında Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından hayata geçirilen  ve kura işlemleri tamamlanan 182 konutun teslim süreci bugün (3 Kasım 2014 Pazartesi) başlıyor.
 
Teslim süreci 28 Kasım 2014 günü tamamlanacak olan konutların daha önce çekilen kura ile belirlenen hak sahipleri, önce bankaya giderek sözleşme imzalayacak, ardından ise konut satış bedelinin yüzde 1'i oranında KDV yatıracak.  
 
Konut teslimleri  ise Esenler'deki şantiye alanında  gerçekleştirlecek.
 
Konut teslim programına ulaşmak için TIKLAYINIZ
Hak sahipleri listesine ulaşmak için TIKLAYINIZ

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
03-11-2014
Bu haber toplam 1809 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?