En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 25.02.2018 05:31
En Büyük Uydukent İçin 281 Milyon TL Teklif Geldi

En Büyük Uydukent İçin 281 Milyon TL Teklif Geldi

TOKİ'nin İstanbul Başakşehir Kayabaşı'ndaki arsası üzerinde yükselecek olan yeni projenin yapım işi ihalesinde 11 firma teklif verdi..

 

 
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından İstanbul Başakşehir Kayabaşı'nda üzerinde proje geliştirilmesi için satışa sunulan arsanın ihalesinde 11 firmadan teklif geldi. İlk oturumda en yüksek teklifin 281 milyon 586 bin lira ile  Fuzul Otomotiv, Necat İnşaat, İstanbul Teknik Arı İnşaat ve Vefa Prefabrik konsorsiyumundan geldiği arsanın kazananı açık artırmayı içeren için ikinci oturumda belli olacak.
 
İstanbul Başakşehir Kayabaşı 876 ada 1 parselde “Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşımı” modeliyle satışa sunulan arsada geliştirlecek olan projede kişi başına düşen yeşil alan 36 metrekare olacak.Hasılat paylaşımı ve özel sektör işbirliği olmasına rağmen söz konusu arsa üzerinde yükselecek olan proje tamamen TOKİ'nin yeni konsepti dizaynı kapsamında yapılacak. Söz konusu proje, depreme dayanıklı, günlük enerji ve ısı ihtiyacının büyük bir kısmını güneş enerjisinden karşılayacak çevre dostu olacak.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
29-01-2016
Bu haber toplam 12 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?