En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Toki 18.03.2018 02:20
Diyarbakır Sur'da Geleneksel Diyarbakır Evlerinin Yapımına Başlandı

Diyarbakır Sur'da Geleneksel Diyarbakır Evlerinin Yapımına Başlandı

Diyarbakır Sur'da yenilene çalışmaları kapsamında hayata geçirileceği açıklanan 44 geleneksel Diyarbakır Evi'nin yapımına başlandı..

 

Bugüne kadar 33 medeniyete ev sahipliği yapan Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yenileme çalışmaları kapsamında hayata geçirileceği açıklanan 44 geleneksel Diyarbakır evinin inşasına başlandı.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Başbakanlık Toplu Konut İdfaresi (TOKİ) Başkanlığı öncülüğünde 4 Ocak'ta başlatılan hummalı çalışmanın devam ettiği Sur, çalışmalar tamamlandıktan sonra devlet tarafından yeniden inşa eidlmiş olacak.
 
Bakanlık tarafından Dicle Vadisi ve Kırklar Dağı rekreasyon çalışmalarının yürütüldüğü Sur'da, terör olaylarında zarar gören alanda, ilk etap olarak planlanan 44 geleneksel Diyarbakır evinin bu yıl sonu tamamlanması hedefleniyor.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Diyarbakır Lice Belediyesine Kayyum Atandı


Hakkında yürütülen terör soruşturması kapsamında görevinden alınan DBP'li Lice Belediye Başkanı Rezan Zuğurli görevden alındı, yerine kayyum atandı..

 

 
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında yürütülen terör soruşturması kapsamında görevden alınan Lice Belediye Başkanı Rezan Zuğurli’nin yerine, İçişleri Bakanlığının onayı ile Diyarbakır Valiliği tarafından İlçe Kaymakamı Sinan Başak kayyum olarak atandı.
 
 
Görevlendirme kararı sonrasında 9 Şubat Perşembe akşamı Lice Belediyesi hizmet binasına gelen polis ekipleri, geç saatlere kadar arama yaptı. Arama sırasında olası terör saldırılarını önlemek için belediye binasının çevresi bariyerlerle kapatıldı.
22-03-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?